Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Matrioszki – To już nie tylko drewniana zabawka.

Kojarzycie drewniane laleczki, ręcznie malowane, wkładane jedna w drugą? Mowa o Matrioszkach. To już nie tylko symbol rosyjskiego rzemiosła, ale i mega gra od Muduko.

Ta gra z najmłodszych od Zu&Berry zagwarantuje nie tylko świetną zabawę ale i pozwoli nam ćwiczyć, spostrzegawczość i reflex.

Otóż nasza gra składa się z:

  • 20 kart matrioszek
  • 40 kart kolorów
  • instrukcja.
  • Wszystko to zapakowane w kartonowe pudełko w kolorowe Matrioszki.

Na czym polega gra?

Otóż karty kolorów tasujemy i układamy w stosie na środku stołu. Dookoła układamy karty Matrioszek obrazkiem do góry. Następnie otwieramy jedną z kart kolorów. Zadanie teraz polega na tym by znaleźć matrioszkę która składa się tych właśnie kolorów. Żeby było trudniej osoba która to zrobi musi jeszcze wykonać taki sam gest jaki wykonuje Matrioszka na karcie. Kto pierwszy ten lepszy. Każda Matrioszka pomalowana jest z wykorzystaniem tylko 3 kolorów. Gra daje sporo frajdy, zapewnia mega zabawę i serwuje spora dawkę śmiechu, zwłaszcza przy wykonywaniu gestów.

Młodszym dzieciom przyda się pomoc dorosłego, będzie tzw. prowadzącym. To on będzie rozstrzygał czy gest został prawidłowo wykonany, i czy kolory się zgadzają. Jeśli zatwierdzi gracz który wykonał wszystko prawidłowo wygrywa rundę i zabiera kartę koloru oraz matrioszkę. Gra kończy się gdy skończą się karty kolorów. Wygrywa ten to zebrał najwięcej kart. Dzieci uczą się odwzorowywania gestów. Ćwiczą spostrzegawczość i reflex. Uczą się swoich emocji i jak je okiełznać. A młodsze dzieci przy okazji gry możemy uczyć kolorów.

Cudne wykonanie <3 Pięknie ilustrowane i kolorowe Matrioszki. Sztywne karty Matrioszek i solidne opakowanie. A w gratisie od Muduko Piękna Matrioszka. Dziękujemy i gorąco polecamy <3

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x