Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Akademia EKO Wiedzy we własnym domu.

Ekologia, czym jest? My wiemy, ale czy wiedzą nasze dzieci? Jak przekazać im tą pożyteczna wiedzę. Jak uczyć dbać i troszczyć się o to co najważniejsze, nasz dom, naszą planetę?

Przychodzimy zatem z pomocą, a dokładniej to Wydawnictwo Harper Kids. Otóż przedstawiamy Wam serię książeczek edukacyjnych które aktywizują dodatkowo dziecko do pracy, a tyczą się właśnie sfery Ekologii.

Seria podzielona jest na kilka tytułów, mianowicie 4. Zeszyty formatu A4 mieszczą ogrom wiedzy, która jest tu ukazana w prosty, przejrzysty sposób.

Niezwykła woda – rola wody w przyrodzie.

To jeden z zeszytów, który dziś wam pokażemy. Ten niepozorny zeszyt w białej okładce zmieścił najważniejszą wiedzę , podstawową wiedzę którą powinno posiadać każde dziecko. Dowiemy się Tutaj, czym jest woda, skąd się bierze, oraz dlaczego jest tak ważna dla życia i to nie tylko naszego. Jak o nią dbać i nie marnować? Czy wasze dzieci to wiedzą? Książeczka w ciekawy sposób prezentuje wodę w przyrodzi, jako rzeki, morza, jeziora, ale i ta w basenach. Do tego pokazuje jak wiele postaci może przybierać, taki np wyczekiwany co roku śnieg to przecież też woda. Kolorowe ilustracje ukażą jej właściwości, przebieg wody w przyrodzie. Dzieci dowiedzą się także jakie stworzenia żyją w wodzie 24/h. Dzieci zdobędą także wiedzę za czyja sprawką mamy wodę zdatną do picia.

Dobra Energia – źródła energii w przyrodzie.

To już kolejny zeszyt skrywający mnóstwo tajemnic. Tajemnic które przed dziećmi otwiera. Cóż to jest ta dobra energia, skąd się bierze i jak ją czerpać? Mowa tu o energii czerpanej ze słońca, wiatru czy wody. To najczystsza energia pod słońcem. Dzieciaki dowiedzą się ile mocy ma słońce, i jak wartościowe jest dla naszego zdrowia, dla zdrowia zwierząt i roślin,bo bez niego przecież by nie rosły. Zapewne nie raz dzieci pytały o wiatraki które rozsiewają się na Ziemi, ogromne niczym drapacze chmur. Tu poznają ich wartość. Woda to też energia, zobaczą jak można ją dzięki niej wytworzyć. Czy pytały Was skąd jest światło? prąd w domu?Ta książeczka uchyli rąbka tajemnicy.

Nasza przyroda – środowisko i jego ochrona.

Piękna i nieokiełznana, i jakże pożyteczna. Czym jest, i czemu warto o nią dbać. Dzieci wyczytają tu ile dobrego przynosi nam każde drzewo, poznają lasy i ich dobroczynne funkcje. Nauczą się rozróżniać najbardziej powszechne drzewa, ale i ptaki, nawet te pod ochroną. Książka pokaże im Jak można dbać oo ptaki zimą. Nasze dzieci będą miały okazję przekonać się do pszczół. Te niepozorne stworzenia, które napawają lękiem, są nam niezbędne. To najlepsi zapylacze roślin, kwiatów pod słońcem. Gdyby nie one, nie mielibyśmy przecież warzyw, owoców, no i pysznego i jakże dobroczynnego miodu. Odbędziemy tu także wycieczkę parkoznawczą. Odwiedzimy niemalże wszystkie parki narodowe w Polsce.

Wielkie porządki – recykling ii sprzątanie świata.

Czy wasze dzieci też zastanawiały się po co jest segregacja? Gdzie trafiają te śmieci? Czy nie były zaskoczone gdy oświeciliście je ile z nich można przetworzyć na nowe rzeczy?Pewnie tak. Ta książka ukaże im jeszcze więcej. Pomoże im opanować wiedzę dotyczącą segregacji, co z czym do którego kosza można wrzucić. Co na co możemy ponownie przetworzyć. Moje dzieci często zastanawiały się po co babcia gromadzie bio odpady, dzięki tej książce nie musiałam się nawet wysilać do tłumaczenia. Sami na to wpadli, dlaczego tak dobre owoce u nich rosną i warzywa. Wszystko ma swoją rolę w przyrodzie i niczego nie powinno się marnować. Wszystko można spożytkować. Kiedyś z nie tęgą miną reagowały na akcję sprzątanie świata, dziś robią to same, chętnie, i to niekoniecznie jednego dnia.

Seria jest fantastyczna. Mnie osobiści urzekł sposób jej prowadzenia. Otóż chodzi mi o to że przewodnikami i głównymi bohaterami jest jedna rodzina, jedno rodzeństwo. Czyli dzieci dzieciom ukazują świat i jego dobra.

Kolejna fantastyczna sprawa? Dzieci znaj atu zadania które będą zarówno formą rozrywki ale i nauki, są także kolorowanki i w każdym zeszycie gra, inna gra w którą można zagrać całą rodziną, potrzebna kostka i pionki. Na samym końcu dzieci znajdą cudne dyplomy.

I jak podoba wam się ta seria? My jesteśmy zachwyceni, my rodzice ale i nasze dzieci. Dziękujemy Wydawnictwu:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights