Akcje,  Książka - To co kocham

Kochanie przez czytanie – Ogólnopolska akcja blogerska.

Czytanie? czym jest? Do czego służy? Po co nam ta umiejętność? To proste pytania i każdy zna na nie odpowiedź, ale po za tym że czytanie to składanie ciągu znaków w słowo, a następnie zdanie, co służy nam porozumiewaniu się, oraz edukowaniu. to także coś głębszego. Coś co pobudza wyobraźnie, wzmacnia więź emocjonalną z rodzicem, tworzy poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Poprzez czytanie dostarczamy dziecku nowych bodźców, doznań. Po za tym wprowadzamy dziecko w świat wiedzy czytając dziecku niekoniecznie lektury szkolne czy podręczniki. Literatura dostarcza wzorców osobowych, usprawnia umiejętność mowy u dzieci, posługiwania się językiem polskim, oraz wzbogaca słownictwo. W obecnym świecie w naszych czasach gdzie dzieci śledzą wyłącznie seriale telewizyjne, bajki, gry komputerowe, w świecie gdzie rządzi technik, a dzieci do niej lgną, świat książek został odsunięty na bok. A to przecież one wzbogacają wyobraźnię dzieci, kreatywność, pamięć.

Można by wymieniać w nieskończoność zalety czytania z dzieckiem, głośnego czytania. Dzięki książkom możemy przekazać dziecku ważne wartości, dlatego postanowiłam wziąć udział we wspaniałej ogólnopolskiej kampanii blogerskiej organizowanej przez Save the Magic Moments.

Kampania ma na celu, rozpromowanie wartości wynikających z rodzinnego,głośnego czytania. Przez cały miesiąc pojawiać będą się recenzje różnych książek dla dzieci, uwiecznione przez ponad 150 blogerów. Z ogromną radością dołączam do tej kampanii. Uwielbiamy wspólne czytanie, sięgamy po różne lektury, i choć od nie dawna recenzuję wybrane tytuły to z z chęcią będę robić to częściej <3 Wyczekujcie recenzji książki dla dzieci starszych, którą zgłębiamy ostatnimi czasy. Od książek roi się w księgarniach, marketach, sklepach internetowych, ale również i w bibliotekach szkolnych i tych miejskich a także w kącikach wymiany w przedszkolach, tak jak u nas, my z tego korzystamy <3

Poniżej już zrecenzowane i polecane przeze mnie tytuły dla dzieci w wieku od 0 do 8 lat i starszych.

1

Liczę ze zwierzątkami, czyli uczymy się cyfr z wydawnictwem Martel.

2

Patriotą być czy nie być? Abc małego patrioty, czyli co o Ojczyźnie powinny wiedzieć nasze dzieci. AWM pomoże rozbudzić patriotyzm w sercach naszych dzieci.

3

Historyjki Podwórkowe od AWM, czyli przygody z Kotkiem Trzpiotkiem i Pieskiem Urwiskiem.

4

Historyjki podwórkowe wydawnictwa AWM – czyli przybliżamy zwierząt podwórkowych świat.

5

Dawno, dawno temu… Przenieś się z nami w Krainę Opowieści. Chris Colfer – Kraina Opowieści. Zaklęcie życzeń od wydawnictwa Młodzieżówka.

#kochanieprzezczytanie

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights