Książka - To co kocham,  My i nasze dni,  współpraca

Patriotą być czy nie być? Abc małego patrioty, czyli co o Ojczyźnie powinny wiedzieć nasze dzieci. AWM pomoże rozbudzić patriotyzm w sercach naszych dzieci.

Kto to jest patriota, czym jest patriotyzm? Co to ojczyzna i co o niej wiedzą nasze dzieci? wiedza cokolwiek? Sprawdzaliście ich wiedzę w tym temacie? Ja wiem że moje dzieci w programie zerówkowym mają tematy iście patriotyczne. Znają już nasze ojczyste barwy, rozróżnią flagę naszego Państwa od prawie identycznej flagi Monaco.

Jednak dziś chciałam Wam pokazać książkę dzięki której wasze dzieci poznają ciut bardziej naszą ojczyznę, ciut więcej będą wiedzieć, i nie raz zaskoczą nauczyciela w szkole swoją wiedzą. Warto od najmłodszych lat rozbudzać chęć wiedzy o ojczyźnie, swojej ojczyźnie bo przecież tę mamy tylko jedną. Warto zaznaczać na każdym kroku jak ważny w naszym życiu jest nasz ojczysty język, NASZ!!! nie jakiś inny, a nasz. W obecnych czasach zatracamy język polski na rzecz wszechobecnego angielskiego, zupełnie niepotrzebnie.

W tym roku obchodzimy rocznicę, bardzo ważną dla Polski rocznicę – 100 lat !!! 100 lat Niepodległej Polski. To 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. a dzięki czemu? Może nie czemu, a komu, odważnym ludziom, Patriotom którzy cenili sobie polskie wartości, zwyczaje – kochali Polskę, Polskę, wolną, niepodległą, i o taką Polskę walczyli, takiej Polsce się poświęcali. Dzięki Książce ABC małego patrioty dzieci poznają, jednego z ludzi dzięki którym żyjemy w wolnym, niepodległym kraju.

Warto poświecić ciut więcej czasu, uwagi by ukazać dzieciom to co ważne, nauczyć szacunku i wartości symboli narodowych. By przybliżyć dziecku historię Polski, jej przynależność, historyczną, językową i terytorialną.  Książka rozbudzi w każdym dziecku poczucie dumy narodowej, pokaże wzorce, i wartości narodowe. Można z niej wynieść wiedzę na tematy takie jak piękno polskiej przyrody, przybliżyć nam słynnych polaków. Kształtujmy osobowość dziecka. Budujmy w dziecku poczucie dumy z ojczyzny, dumy bycia Polakiem.

Zachęcam do lektury. Sami dowiecie się różnych ciekawostek, których może nie wiedzieliście, lub umknęły wam z upływem czasu.

Jakiś czas temu Tymon obchodził ważną uroczystość, jako uczeń – Ślubowanie pierwszoklasisty. Uczył się dzielnie hymnu choć do końca nie wiedział czemy, co to za pieśń, i jak powstała, z tej książki dowiedział się jak jest prawda. Poznał Fakty o których na ślubowaniu wspomniał dyrektor szkoły, Rok Niepodległości. Wie jakie święto będziemy wkrótce świętować – 11 listopada !!!

AWM dziękuję za tak cudne wydanie, fantastyczny pomysł. Dzięki niej rozbudziłam w swoich dzieciach chęć poznania Polski, nie świata, ale ojczyzny. Rozbudziłam w nich chęć poznania, tradycji i zwyczajów.

Książka zawiera takie treści jak:

Ojczyzna i symbole narodowe

Hymn i pieśni narodowe

Terytorium i sąsiedzi Polski

Od morza do gór

Piękno przyrody

Miasta i Miasteczka

Cenne Zabytki

Wybitni królowie

Znani bojownicy o wolność

Józef Piłsudski – bohater niepodległości

Jan Paweł II – Światowy autorytet

Najwięksi uczeni i wynalazcy

Znakomici podróżnicy i odkrywcy

Mistrzowie pióra

Doskonali kompozytorzy

Wyjątkowi sportowcy

Tradycje i obyczaje

Nasza kuchnia

Legendy i podania

Narodowe Święto Niepodległości

Quiz patriotyczny

Dowód Tożsamości małego patrioty

O tym wszystkim czytaliśmy  w ostatnim czasie z zapartym tchem. Dzieci poznały fakty których do tej pory nie znały, fakty o których dowiedziałby się może w kolejnych latach w szkole. Książka zapoczątkowała w nich chęć pogłębiana wiedzy na różne tematy, Lilianę zaintrygowała polska kuchnia, zaś Tymona polscy sportowcy i wynalazcy, nie wspominając o Józefie Piłsudskim.

Polecam również kolorowankę ABC małego Patrioty.

Janusz Puskarz

Ilustracje – Karolina Kucharska

Koncepcja – Mirosława Kwiecińska

Opracowanie redakcyjne – Joanna Wiśniewska

Korekta – Natalia Kawałko – Dzikowska, Mirosława Kwiecińska

Ilustracje ozdobnikowe – www.shutterstock.com

Wydawnictwo – AWM

Oprawa – Twarda

Ilosc stron – 48

 

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights