Książka - To co kocham

Dawno, dawno temu… Przenieś się z nami w Krainę Opowieści. Chris Colfer – Kraina Opowieści. Zaklęcie życzeń od wydawnictwa Młodzieżówka.

Pamiętam czasy gdy większość czytanych przeze mnie książek w dzieciństwie zaczynała się od słów „Dawno, dawno temu….” Uwielbiałam baśnie, większość z nich cieszy się ogromną popularnością do dziś dzień. Chociażby królewna Śnieżka czy Czerwony kapturek. Oczywiście wszystkie kończyły się słowami ” I żyli długo i szczęśliwie..” Ale czy zastanawialiście się jakie losy spotkały ich później? Przecież ich losy nie kończyły się na danej baśni tymi słowami. Dzięki wydawnictwu Młodzieżówka mamy zaszczyt recenzować dla Was książkę  „W Krainie Opowieści. Zaklęcie życzeń.” której autorem jest Chris Colfer. O czym jest książka? To nie jest kolejna baśń, a może po trochu jednak tak ;P

Otóż bohaterami naszej książki są bliźniacy – Alex i Connor. Alex, zdolna, mądra dziewczynka zaś Connor to chłopiec ceniący sobie swawole i wolny czas, stroniący od nauki. Różni a jednak kochają się ogromnie. Alex i Connor borykają się z problemami dorastania w obliczu tragedii, mianowicie straty ojca, przeprowadzką. Wszystkie te traumatyczne wydarzenia doprowadzają ich w miejsce które przyniesie sporo niespodzianek. Życie tego rodzeństwa zmieni się za sprawą Księgi podarowanej przez babcię. Za jej sprawą przeniosą się w świat jakże inny od rzeczywistości, choć adekwatny do tematu ostatnich lekcji w szkole. Poznają tam baśniowe postaci które znali jedynie z książek. Jednak te postaci, te historie w niczym nie przypominają tych które znali. Kopciuszek wkrótce zostanie mamą, Czerwony Kapturek i własne królestwo? No tak! Do tego kocha się w Jasiu. A czy ktoś z was pamięta Złotowłosą i jej przygodę z misiami? Teraz jest ona zbiegiem, w dodatku poszukiwanym listem gończym.  Swoje 5 minut ma tu także Śnieżka, która próbuje rozwikłać motywy postępowania złej Macochy, poznać jej skrywaną tajemnicę. Wszystko to przesycone humorem, zabawne, intrygujące i wciągające niczym wir. Książka pochłania swoją lekkością. Z każdym zdaniem, słowem chce się więcej i więcej. Tymon z Lilką słuchali w takiej ciszy jak żadnej innej dłuższej baśni. Nie mogli się doczekać co przyniesie los tej dwójce, no i chcieli poznać dalsze losy ulubionych baśniowych postaci.

Książka zawiera zmodyfikowane historie, alternatywne przygody lubianych i znanych przez dzieci postaci. Ukazuje nowe spojrzenia zarówno na te dobre jak ii złe charaktery. Autor pokazuje nowe oblicza baśni które znamy, nowe interpretacje. Wmieszał je inteligentnie z inną historią, historią Alex i Connora. Z jakimi przeszkodami i problemami będą musieli spotkać się i walczyć bliźnięta by móc wrócić do rzeczywistości z niezwykłymi wspomnieniami? Co ich jeszcze czeka? Musicie sami się przekonać.

Książka Kraina opowieści. zaklęcie życzeń to pierwsza część cyklu który wciągnie nas w wir przygody. Przeznaczona jest dla dzieci od 8 lat, ale nic nie stoi na przeszkodzie by czytać ją z młodszymi dziećmi które znają wspomniane historie <3 Idealna na długie zimowe wieczory, rodzinne chwile pełne przygód. Nas wciągnęła niesamowicie. Wywołała na mnie ogromne wrażenie. Mnóstwo wspomnień. Dzieci niesamowicie przeżywały każdą przygodę, zupełnie jakby tam były. Przeniesie Was ona w krainę fantazji, wyobraźni. Kto wie może was zainspiruje i sami dopiszecie dalsze losy do innej ulubionej baśni, może stworzycie inną alternatywną historię Małej Syrenki przykładowo. Polecam tą lekturę każdemu <3 My już czekamy n kolejną część z cyklu <3 Ciekawość nas zżera <3

Każdego zachwyci sama oprawa książki. Twarda, pięknie ilustrowana, barwna ze złotymi detalami. Zachwyci każdego, przyciągnie wzrok każdego.

Oryginalny tytuł:

THE LAND OF STORIES. THE WISHING SPELL.

Projekt okładki:

KRZYSZTOF KRAWIEC

 

AUTOR:

Chris Colfer

Ogromnie dziękujemy za egzemplarz recenzencki :

Wydawnictwu młodzieżówka

Grupie Wydawniczej Papierowy Księżyc <3

 

 

 

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights