Książka - To co kocham

Kiedy zaczynają się trudne pytania – „O dziewczynkach i chłopcach”Wydwanictwo Dreams – Nasza recenzja.

W życiu każdego dziecka nadchodzi taki moment, w którym obserwując siebie, swoich rówieśników i otaczający świat, zaczyna zadawać pytania dotyczące życia, rodziny i płci.

W życiu każdego rodzica nadchodzi moment kiedy dzieci zaczynają zadawać pytania. I nie mówię tu o pytaniach typy dlaczego niebo jest niebieskie? Choć dla niektórych i to pytanie pewnie było by problemem. Mam tu na myśli pytania odnośnie rodziny. Jak to jest? Skąd biorą się dzieci? Dlaczego on ma siusiaka a ja nie? Dlaczego? Znacie to? Macie już ten etap za sobą? U nas się rozkręca i ta książeczka, pomogła nam łagodniej ten temat rozkręcać, i wprowadzać w świat intymnych szczegółów ciała ich różniących, dlaczego tak właśnie jest a nie inaczej? Dlaczego żeby urodziło się dziecko potrzebna jest mama i tata a nie np dwie mamy?

Książeczka jest pięknie ilustrowana i przedstawia w ciekawy sposób wspomniane różnice, oraz naprowadza dzieci w łagodniejszy sposób na sposób poczynania dzieci. Jest to świetne rozwiązania by w ogóle zacząć z dziećmi rozmowę na ten temat. Warto uświadamiać je w domu, byśmy robili to my a nie rówieśnicy, czy media. Autorka świetnie ujęła tutaj i porównała, ilustrując dzieciom moment poczęcia dzieciom, nie ma tu scen łóżkowych. Pięknie pokazała ciążę oraz to jak dziecko się rozwija i to jak zmienia się ciało mamy.

Warto także przy tej okazji uczulić dzieci na niektóre kwestie. Mianowicie o fakt że często dla dzieci różnice w ich wyglądzie, a konkretniej narządów płciowych są powodem do żartów. Nie jest to miłe, nie jest grzeczne ani przyjemne. Niechcący można kogoś urazić wprawić w zakłopotanie, i choć my o tym wiemy, to one niekoniecznie zdają sobie z tego sprawę. Są tu także rozdziały w których dzieci poznają różnicę między nim a innymi dziećmi, dlaczego? Dlaczego ona ma taki kolor skóry, takie włosy? A nie taki jak ja?On jest inny? Brzydki? Zły? Spotkaliście się z takimi stwierdzeniami? Ja nie i mam nadzieje e choć pytania się pojawiają to nie będą nigdy podszyte obelgą czy śmiechem. Pomoże nam uczulić dzieci na to że choć inne dziecko wygląda inaczej nie znaczy że jest „INNE” złe, brzydkie, a już na pewno nie jest to powodem do tego by było wyśmiewane.

U nas na tapecie czułość!. Czy wy także pamiętacie z dzieciństwa słowa rodziców – Ciocia przyszła, daj buziaka albo przytul? Ja tak, i choć często nie było to dla mnie problemem to dla innych mogło być ogromnym. Dlatego nie zmuszam dzieci do całowania, przytulania bliskich lub niekoniecznie bliskich osób. To one mają wyjść z inicjatywą czy chcą się w ten sposób z kimś przywitać czy nie. Bo choć dzieci lubią tulić się do rodziców, dziadków i być obsypywane czułościami to warto zwrócić uwagę że nie powinny i nie muszą na to pozwalać obcym. Zwłaszcza gdy nas nie ma w pobliżu.

Książeczka porusza bardzo ciekawe tematy, i pomaga nam rodzicom we wpojeniu pewnych zasad, wartości dzieciom. Lub też pozwoli nam spojrzeć inaczej na to jak zachowują się nasze dzieci i dlaczego tak. Dla dzieci będzie ona zbiorem kolorowych obrazków i ciekawymi historyjkami, dla nas była pretekstem do poruszenia z dziećmi ważnych tematów. Cieszę się że mogłam Wam pokazać przepięknie wydaną książeczkę autorstwa Pani Asi Olejarczyk Wydawnictwa Dreams, pięknie ilustrowaną przez Monikę Urbaniak <3

Sam koniec książki opatrzony jest stroną, na której dziecko może się podpisać oraz stworzyć swój portret <3 Twarda oprawa sprawia że książka szybko się nie zniszczy, i ułatwi przechowywanie w dziecięcym rozgardiaszu <3


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu Dreams

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights