Uncategorized

Łapkosztuczki – Sztuczkołapki. gra która wspiera motorykę małą.

Zabawa, rozrywka, i nauka pewnych umiejętności w jednym? Tak to możliwe. Dziś przychodzę do Was z pewna propozycją. Mianowicie jest to gra która w rewelacyjny sposób wspiera mała motorykę. Oj uwierzcie mi warto.

Gra o której mowa to Łapkosztuczki – Sztuczkołapki. Gra od Muduko to świetna zabawa która potrafi zająć na ładnych parę godzin, i nigdy się nie nudzi. Teraz wiem jak ważne jest ćwiczenie dłoni i paluszków. Dzieci wymiatają, za to ja poległam w przedbiegach. Nawet Niko sobie lepiej radzi. Mega zabawa, dużo śmiechu a przecież śmiech to zdrowie.

Gra składa się z 68 kart i 24 kolorowych klocków. Wszystko zamknięte z dokładna instrukcją w cudnym zielonym pudełku w formie sześcianu. . Jak nazwa gry wskazuje zadaniem graczy jest wykonanie sztuczki wykorzystując dłonie i klocki. Ale od początku.

Karty tasujemy dokładnie i kładziemy rewersem do góry. To na nich bowiem są wskazane sztuczki które muszą wykonać gracze. Klocki w różnych kształtach rozdajemy graczom, po jednym z każdego rodzaju. Ilustracje przedstawiają dłoń z klockami między palcami – to pierwszy typ kart, a tych mamy aż 3. W tym typie musimy odwzorować dokładne ułożenie dłoni i klocków. Kolejnym typem kart jest dłoń z obiektami umieszczonymi w narożnikach kart. W tym typie odwzorowujemy jedynie ułożenie dłoni bo to także jest różne. Obiekty wstawiamy między paluszki dowolnie, ważne by wykorzystać te które mamy wskazane na karcie. Trzecim typem kart jest MIX, to znaczy że mamy dłoń z obiektem między palcami i kilkoma obiektami w narożnikach, więc musimy idealnie odwzorować ułożenie dłoni ze wskazanym obiektem plus dowolnie rozłożyć elementy z narożników kart. Ten kto zrobi to pierwszy i klocki będą stabilne krzyczy „Łapkosztuczki” Wtedy zyskuje tą odkrytą kartę i jest to jego punkt. Jeśli kilku graczy krzyknie „Łapkosztuczki wtedy tą kartę odkładamy na bok, i odkrywamy następną, wtedy w następnej rundzie do wygrania będą obie karty. Gra od 2 do 4 graczy. Zwycięzcą zostaje ten gracz który jako pierwszy zbierze 6 kart czyli 6 punktów. Zawsze jednak można grać do wykorzystania kart ze stosu. Gdy w stosie znikną katy, zliczmy zdobyte punkty i wygrywa ten kto ma ich najwięcej.

Sami doskonale wiecie jak ważne jest doskonalenie zdolności motorycznych dzieci. Motoryka mała wspierana dodatkowo sprawia iż dziecko nie ma problemów z ruchem dłoni, palców, chwytaniem co jest bardzo ważne przy wykonywaniu różnych czynności przydatnych w życiu.

Do tego jak każda gra wzbudza wiele emocji i ich uczy. A ta dodatkowo gwarantuje ogrom śmiechu. Gwarantuje to wam <3 Jeśli szukacie gry idealnej, jeśli szukacie prezentu który będzie trafny w 100%, jeśli szukacie idealnego połączenia rozrywki i ćwiczeń motorycznych, czy po prostu idealnej zabawki, to to jest to!

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights