Książka - To co kocham

Czas Huraganów według Fernandy Melchor.

Książka o której mowa będzie przykuła moja uwagę w pierwszej kolejności czaszką na okładce, zdobioną kwiatami, która na myśl przywodzi Meksyk. Dopiero potem dość mroczny opis tragedii.

Czas Huraganów to przede wszystkim monolog. Zdania ciągnące się w nieskończoność opisujące realia meksykańskich miast dzielnic, rodzin, osób. Wszystko zaczyna się od zwłok wiedźmy znalezionych przez dzieci. To jednak nie zwłoki są tu najbardziej przerażające, a obraz tego który próbuje ukazać nam sama autorka. Nie jest to powieść romantyczna, komedia, a raczej horror. Horror ludzi w meksykańskich realiach. Zdaniami przesyconymi wulgaryzmem ukazuje nam biedę, wszechogarniającą brutalność, erotykę. Świat kobiet terroryzowanych przez tyranów w postaci mężczyzn tak obleśnych iż bardziej chyba się nie da. Erotyka, prostytucja, narkotyki, demoralizacja, molestowanie, gwałty, wszystko co najgorsze.

Mam wrażenie że autorka swoim monologiem chciała wykrzyczeć ból, prawdę, otworzyć oczy tym którzy nie dostrzegają ile krzywd z rąk ludzkich dzieje się nie tylko w Meksyku ale i na świecie. taki lodowaty prysznic. Udało jej się to znakomicie. Wstrząsnęła mną i to mocno. Mimo iż nie była to łatwa lektura bo czyta się ją dość ciężko często powtarzając zdanie lub całe strony by wyłapać sens i logikę. Zapamiętam ją na długo.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights