Książka - To co kocham

Zdrada – Nordic Noir, który wyjawia mroczne sekrety islandzkiej polityki.

Data wydania: 2021-06-16

Data 1. wyd. pol.: 2021-06-16

Liczba stron: 392

Język: polski

ISBN: 9788366890169

Tłumacz: Jacek Godek

Klimat mi zupełnie obcy. Z polityką jestem na bakier, nie interesuje się nią wcale, a jeśli już to tylko z musu, by jarzyć co dzieje się nie tylko w naszym skromnym kraju. Polityka wzbudza we mnie raczej negatywne emocje, a tego od książki nie chce. Choć to jednak zawsze coś. Mimo, iż nie pałam miłością do polityki jednak po nią sięgnęłam, głównie dlatego, że kusi czymś mrocznym.

Autorka Lilja ukazuje nam mroczny świat polityki bazując na życiu świeżo upieczonej minister sprawiedliwości. Ukazuje życie jej, prywatne ale i to rządowe. Ukazuje także kilka postaci drugoplanowych, które powiązane są pośrednio, ale i bezpośrednio z samą główną bohaterką. Poświęciła im kilka rozdziałów, i ukazała różne punkty widzenia na to co dzieje się w polityce ale i jej życiu. Mroczne machlojki, przekręty, sprawy i sprawki, jedne mniej drugie bardziej tajemnicze ale większość pod osłoną nocy załatwiane po cichu. Chyba nie jednemu z nas przejdzie przez myśl nasz rząd. Coraz więcej tajemnic z przeszłości naszej głównej bohaterki odkrywamy z kolejnym rozdziałem z pomocą drugoplanowych postaci, ale i nie tylko. Życie naszej bohaterki nabierze rozpędu gdy pojawi się w nim pewien bezdomny, który dziwnym zbiegiem okoliczności posiadał będzie ogromną wiedzę na temat samej Ursuli, i to nie zaczerpniętej z prasy, tv czy mediów społecznościowych. Próbował on będzie ostrzec Ursulę,wierzy bowiem że grozi jej niebezpieczeństwo. Nie będzie to jednak łatwe.

Zacznijmy jednak od początku. Do naszej świeżynki z prośbą o pomoc przyjdzie matka młodej dziewczyny. Sprawa jest o tyle trudna że jest to gwałt na jej córce, brutalny gwałt, a domniemanym sprawcą ma być policjant. Czyżby to właśnie ta sprawa miała się okazać być zagrożeniem dla nowej Pani minister, a dokładniej rzecz ujmując jej rozwikłanie? Wszystko na to wskazuje. ktoś usiłuje skutecznie ją zastraszyć, kradnie jej konta w portalach społecznościowych, wysyła listy z pogróżkami, a nawet tworzy profil w jednym z portali randkowych. wszystko po to by podważyć jej uczciwość, kompetencje i pozbawić ją stanowiska. Nie zdradzą Wam powiązań, Kto z kim i dlaczego, być może z tą nutą tajemnicy co łączy Panią minister i bezdomnego was zostawiam.

Autorka umiejętnie wplata w główny nurt różne, ale jakże ważne dla czytelnika postaci, które mimo chodem wywrą na nas umiejętność spoglądania na sprawy z różnej perspektywy. Jak już wspomniałam bałam się sięgając po nią z wiadomych względów. Temat polityki nie był tu dominujący, nie przyćmił tego co najważniejsze a dodał pewnego smaku. Nie przeszkadzał mi zupełnie. Nie mniej jednak odniosłam dziwne wrażenie że książka była niepotrzebnie rozwlekana. Ale to może tylko moje dziwne odczucie. Sama historia ukazała jak wiele można zdziałać i jak wiele niestety utrudnia prawo, jak wiele z jednej strony ułatwia stołek i jak bardzo czasem przeszkadza. Ukazuje jak wielki wpływ na to kim jesteśmy, co robimy, jacy jesteśmy ma nasza przeszłość i otaczający nas ludzie. Samą książkę czyta się lekko. Wiele wątków i postaci na samym początku może wywołać niepokój że nie nadążycie z nadmiarem informacji, interpretować historii. Nic jednak mylnego.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights