Dzieci,  Książka - To co kocham

Kapelusz opowieści. Wprowadzamy dzieci w świat różnych gatunków literackich.

To już kolejny tom, pełen opowiadań wydawnictwa Harper Kids. Dzięki niemu mamy okazje wprowadzić dzieci w bogaty świat pełen różnych gatunków literackich. Przed każdym opowiadaniem zamieszczona jest krótka charakterystyka danego gatunku.

 • Wydanie: 2021
 • Seria/cykl: POCZYTAJ ZE MNĄ
 • Autor: zbiorowe opracowanie
 • Typ oprawy: miękka
 • Data premiery: 15.09.2021

Znani i lubiani autorzy tacy jak: Zofia Stanecka, Paweł Beręsewicz, Ewa Nowak, Justyna Bednarek, Joanna Jagiełło czy Jarosław Kaczmarek, wprowadzają dzieci w piękny świat literatury. Odkrywają dzięki fantastycznym opowiadaniom, magię i tajemnice poszczególnych gatunków literackich.

Opowiadania są pisane wprost dla dzieci, każde z piękną, prostą fabułą. Napisane prostym i zrozumiałym językiem. Jedno wciągające bardziej od drugiego. Do tego okraszone pięknymi ilustracjami polskich wybitnych ilustratorów: Marianna Sztyma, Aleksandra Krzanowska, Joanna Rusinek, Katarzyna Trzeszczkowska, Daria Solak, Marta Krzywicka oraz Agata Kopff. Niewątpliwie przyciągają uwagę i w pełni oddają opowiadaną historię.

Jak już wspomniałam nie jest to jedyne zbiorowe opracowanie. W naszym posiadaniu znalazł się także Kociołek opowieści. Także pełen niesamowitych opowiadań.

Baśń, bajka, przygoda, kryminał, ale i dziennik, reportaż czy popularne ostatnio fantasy. Opowiadania różne, nie ma podobnego. Każde inne, każde na swój sposób wciągające, do tego stopnia że żal odkładać książkę na bok. Opowiadane historie nie tylko bawią, ale i uczą. Jedne bawią, inne rozczulą, jedno jest pewne na pewno nie będzie nudno. poczytamy o

Pomysł zawarcia w jednej książce kilku opowiadań to jeszcze nic, ale połączenie opowiadań z różnych gatunków literackich, do tego różnych autorów z ilustracjami różnych ilustratorów to istny majstersztyk, zwłaszcza że wszystko tu gra. Każdy najdrobniejszy szczegół jest dopracowany. Wszystkie współgrają, jak element jednej dużej układanki.

W tym konkretnym opracowaniu znajdziemy:

 1. Baśń o świętym spokoju, która jest jak sam tytuł wskazuje baśnią,
 2. Pana od angielskiego, który jest historią fantasy,
 3. Na ratunek Karuzeli, to przykład świetnego reportażu,
 4. Tropem jeźdźca na słoniu, to przykład dziennika,
 5. Strażaka Lulka to opowieść przygodowa
 6. Różowe babeczki są kryminałem
 7. Kubę, smoka i kosmiczny bałagan, który jest przykładem kolejnej historii fantasy.

Dzięki każdemu z tych opowiadań wprowadzimy dzieci nie tylko w świat pełen magicznych gatunków literackich, ukażemy piękno literatury, ale przeżyjemy niezapomniane chwile z dziećmi, różne emocje będą nam towarzyszyć przy tych opowiadaniach. Jedne radosne, inne może smutne, czasem będziemy zmieszani, ale przecież o to chodzi. Gdybyśmy nic nie czuli książka nie byłaby sukcesem. Ten ciężki, grupy tom, to skarbnica, obok której nie można przejść obojętnie. A w serii „Poczytaj ze mną” jeszcze tyle do odkrycia. Okładka zachowana w podobnym klimacie do posiadanego przez nas już Kociołka opowieści. Sama nie wiem czemu na myśl przychodzi mi Alicja w krainie czarów.

Gorąco zachęcamy do lektury i dziękujemy za egzemplarz recenzencki <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights