Dzieci,  Książka - To co kocham

Kociołek opowieści, czyli poczytaj ze mną.

Książka która chcemy wam dziś pokazać skradła nam serca nie tylko ogromem pięknych historii, ale i ich wartością, jakością. Pomijając już to iż sama książka wyróżnia się rozmiarem, bo to aż 285 cudnych, kolorowych stron, a 7 opowiadań, to okładka zachwyca.

Różni autorzy, różne historie, różne gatunki literackie, różni ilustratorzy a wszystko tak spójne.

W tym zbiorze znajdują się:
• czarodziejska baśń o rybaku, który szukał zaginionego księżyca;
• zabawna bajka o mamucie, któremu znudziło się być malowidłem naskalnym, więc wyruszył w świat;
• magiczne fantasy o dziewczynce, która trafiła do niezwykłego świata pełnego tajemniczych stworzeń;
• zwariowana opowiastka o kocie dentyście i zaczarowanym zębie;
• pouczający epos o walecznych ptakach, które dzielnie walczyły o swoje prawa;
• wzruszający reportaż o kocie, który zaginął pewnej rodzinie podczas przeprawy z Iraku do Europy;
• zagadkowy kryminał o kradzieży modeli planet i o dzielnych młodych detektywach.?

Historie stworzone z myślą o pierwszoklasistach, ale i młodszych dzieci. Ma za zadanie wprowadzić dzieci w literacki świat od podszewki czyli nauczyć rozróżniać, nauczyć interpretować i gatunki literackie. Proste teksty, przynajmniej większość zrozumie większość dzieci, choć nie powiem, zdarzają się słowa z którymi można mieć problem. Ogromną zaleta jest duża czcionka, i spore piękne ilustracje które mają zachęcić dziecko do samodzielnego czytania. Mimo swych gabarytów wszystkie historie czyta się wręcz błyskawicznie.

Każda z nich ma w sobie to coś, każda czegoś uczy, ukazuje coś co może nam umknąć w dzisiejszym świecie. Jedna rozbawi, a przy drugiej uronimy łzę. Nie opowiem Wam o czym są te historie, zdradzę za dużo. Powiem Wam tyle że tych 7 autorów i ilustratorów stworzyło w tym kociołku pyszne danie, może bardziej deser. Książka odbiega od znanych baśni, bajek po które często sięgamy, jednak gdy już ją chwycimy nie oderwiemy się ani na chwilkę.

W powstanie Kociołka opowieści zaangażowali się najlepsi polscy pisarze, jak Zofia Stanecka, Jarosław Górski, Ewa Nowak, Joanna Olech, Emilia Kiereś, Zuzanna Orlińska, Agnieszka Frączek i ilustratorzy tej miary co Joanna Rusinek, Magda Kozieł-Nowak, Joanna Olech, Aleksandra Krzanowska, Adam Pękalski, Jola Richter-Magnuszewska.

Za Kociołek emocji dziękujemy wydawnictwu:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights