Dzieci,  Książka - To co kocham

Kociołek opowieści, czyli poczytaj ze mną.

Książka która chcemy wam dziś pokazać skradła nam serca nie tylko ogromem pięknych historii, ale i ich wartością, jakością. Pomijając już to iż sama książka wyróżnia się rozmiarem, bo to aż 285 cudnych, kolorowych stron, a 7 opowiadań, to okładka zachwyca.

Różni autorzy, różne historie, różne gatunki literackie, różni ilustratorzy a wszystko tak spójne.

W tym zbiorze znajdują się:
• czarodziejska baśń o rybaku, który szukał zaginionego księżyca;
• zabawna bajka o mamucie, któremu znudziło się być malowidłem naskalnym, więc wyruszył w świat;
• magiczne fantasy o dziewczynce, która trafiła do niezwykłego świata pełnego tajemniczych stworzeń;
• zwariowana opowiastka o kocie dentyście i zaczarowanym zębie;
• pouczający epos o walecznych ptakach, które dzielnie walczyły o swoje prawa;
• wzruszający reportaż o kocie, który zaginął pewnej rodzinie podczas przeprawy z Iraku do Europy;
• zagadkowy kryminał o kradzieży modeli planet i o dzielnych młodych detektywach.?

Historie stworzone z myślą o pierwszoklasistach, ale i młodszych dzieci. Ma za zadanie wprowadzić dzieci w literacki świat od podszewki czyli nauczyć rozróżniać, nauczyć interpretować i gatunki literackie. Proste teksty, przynajmniej większość zrozumie większość dzieci, choć nie powiem, zdarzają się słowa z którymi można mieć problem. Ogromną zaleta jest duża czcionka, i spore piękne ilustracje które mają zachęcić dziecko do samodzielnego czytania. Mimo swych gabarytów wszystkie historie czyta się wręcz błyskawicznie.

Każda z nich ma w sobie to coś, każda czegoś uczy, ukazuje coś co może nam umknąć w dzisiejszym świecie. Jedna rozbawi, a przy drugiej uronimy łzę. Nie opowiem Wam o czym są te historie, zdradzę za dużo. Powiem Wam tyle że tych 7 autorów i ilustratorów stworzyło w tym kociołku pyszne danie, może bardziej deser. Książka odbiega od znanych baśni, bajek po które często sięgamy, jednak gdy już ją chwycimy nie oderwiemy się ani na chwilkę.

W powstanie Kociołka opowieści zaangażowali się najlepsi polscy pisarze, jak Zofia Stanecka, Jarosław Górski, Ewa Nowak, Joanna Olech, Emilia Kiereś, Zuzanna Orlińska, Agnieszka Frączek i ilustratorzy tej miary co Joanna Rusinek, Magda Kozieł-Nowak, Joanna Olech, Aleksandra Krzanowska, Adam Pękalski, Jola Richter-Magnuszewska.

Za Kociołek emocji dziękujemy wydawnictwu:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: