Bambino,  DIY,  Dzieci

Jesienne, drzewko szczęścia.

Czym jest szczęście? Chyba nikt tego nie wie. Bowiem nie doceniamy tego co mamy póki nie stracimy, tak to ponoć jest, i chyba to prawda. Nasza piękna Polska złota jesień, zniknęła gdzieś za chmurami. Dlatego my postanowiliśmy ją sobie przypomnieć i przemycić ją do domku, wraz ze szczęściem. Tak o to powstały drzewka szczęścia, jesienne drzewka szczęścia.

Co było nam potrzebne do ich wykonania?

  • gałązki – warto by były sztywne i rozłożyste
  • kubek po lodach lub jogurcie
  • plastelina
  • bibuła – u nas to St. Majewski
  • wstążka
  • klej – u nas to Bambino
  • papier kolorowy, najlepiej dwustronny, u nas to blok rysunkowy Bambino
  • nożyczki
  • ziarna do wypełnienia

Jako doniczkę na nasze drzewko wykorzystamy kubki po lodach. Musimy je teraz ozdobić. My postanowiliśmy wykorzystać bibułę do tego celu. Spód kubeczka smarujemy klejem i naklejamy na środek wcześniej uciętego kawałka bibuły. Musi być spory by nasz kubełek zawinąć. Jeśli bibuła jest zbyt przeźroczysta i prześwituje, dajmy pod nią dodatkową warstwę. Bibułę zawijamy do środka, wcześniej rant kubka smarujemy klejem od wewnątrz, wtedy bibuła się doklei i nie będzie rujnować przy dalszych pracach.

Następnie przyda nam się plastelina, spora ilość by umocować naszą gałązkę w środku kubełka. Aby dodatkowo usztywnić nasze drzewko, wypełnijmy dodatkowo środek bibułą, choć idealne będą tez stare ulotki reklamowe, gazety, pogniecione i upchnięte w kubku spełnia swe zadanie. My wykorzystaliśmy ręcznik papierowy.

Następnie imitacją ziemi i kamieni będą ziarna które już miały jakieś użycie, mianowicie dzieci tworzyły z ich pomocą deszczowe kije. Zasypujemy więc kubełek ziarnem.

Jednak nasze drzewka nie przypominają tych jesiennych kolorowych drzew zza okna. Dlatego z kolorowego papieru wycinamy listki. Musi być ich sporo. U nas to najprostsze listki w kształcie serca. Ważne by miały ogonek, to nim umocujemy listki do drzewka. Jeśli wycinać będziecie listki róbcie to na oko jak my wtedy każdy wyjdzie inny i niepowtarzalny, różnej wielkości. Do liści wybraliśmy ciepłe odcienie, żółci pomarańczy, czerwieni, jest tez beż, i brąz oraz parę zielonych. Teraz wystarczy nanieść klej na ogonek i przykleić do gałązek, zaginając ogonek dokleimy go do liścia, by sztywno trzymał się na gałęzi. Nie musi być ich mnóstwo. Ważne by nie było pustych gałęzi. Jako że to jesienne drzewko, więc kilka wrzuciliśmy pod drzewko luzem.

Takie drzewko idealnie nada się na upominek. Dlatego nasze dodatkowo udekorujemy wstążką i kokardą, teraz tylko etykieta i gotowe.

Tak się prezentują w pełnej okazałości. Oczywiście wy jeśli pokusicie się takie stworzyć możecie użyć innych materiałów.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights