Bambino,  DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Bukiet na Dzień Mamy!

Każda z nas uwielbia kwiaty, a jeśli w dodatku są to kwiaty od dziecka, i do tego własnej produkcji to wzruszenie i łzy szczęścia murowane. Duma wtedy rozpiera jeszcze bardziej. Takie kwiatki nie są trudne w wykonaniu. Pokażemy Wam dziś jak takie stworzyć, w dodatku z małym schowkiem 😉

Co nam potrzebne do wykonania bukietu Kwiatów?

  • Patyczki do szaszłyków
  • Farby – u nas Bambino
  • Jajka od kinder niespodzianek
  • kolorowy Filc
  • bibuła
  • klej – u nas Bambino
  • nożyczki
  • pędzle
  • wstążka

Filcowe Kwiaty.

Patyczki malujemy zielona farba i odkładamy do wyschnięcia.

Puste jajeczka musimy nakłuć by wy wsunąć Patyczek, to będzie nasza łodyga i środek kwiatka. Jajeczko może robić za schowek, jeśli zostawimy je w naturalnym żółtym kolorze. Wtedy patyczek wsuwamy tylko tak by się trzymało. Dlatego nakłucie musi być delikatne, my je zrobiliśmy nożyczkami do paznokci, można użyć cyrkla.Patyczek musi wchodzić ciasno.

Teraz czas na płatki i tu możemy zaszaleć. U nas płatki powstały z filcu i bibuły. Z filcu wycinamy pasek po długości. Szerokość dowolna, taka jak duży ma być płatek. Możemy wyciąć falę, ponacinać tak jak my w płotek lub szpic. Taki pasek z naciętymi już płatkami smarujemy klejem, tu potrzeba cierpliwości, filc nie klei się rewelacyjnie, no chyba że użycie kleju na gorąco. Pasek przyklejamy zaraz przy patyku, i aby się nam ładnie układały, musimy tworzyć zakładki. Możemy także wyciąć osobne płatki, składamy wtedy filc kilkakrotnie i wycinamy, wtedy wyjdzie nam za jednym razem kilka identycznych płatków.

Kwiatki z Bibuły.

Kwiaty tworzymy podobnie do tych z filcu. Jednak tu chcemy wam pokazać też inny patent na jajeczko. Nie musi być schowkiem, nie musi być żółte. Oklejamy je wtedy bibułą, albo całe albo do połowy. Zanim je okleicie całkiem możecie sprawdzić jak wam bardziej pasuje tylko nakładając bibułę i chowając ją do środka, zatrzaskując połówkami jajeczka. Zobaczycie to na zdjęciu. , jak wolicie. następnie wycinamy płatki, osobno lub na pasku tak jak przy filcu. Naklejamy także przy patyczku.

Teraz z zielonego Filcu wycinamy zwieńczenie, taka jakby szypułka oraz liście i kwiaty gotowe. Wystarczy zrobić malutkie nacięcie b ciasno wsunąć na patyki , posmarować i i przykleić do kwiatka, najpierw szypułka potem liście.

Aby jednak prezentowały się bardziej efektownie przy wręczaniu można stworzyć bukiet zupełnie jakby z wprost z kwiaciarni. Do tego celu wycinamy z filcu koło i koło bibuły. kwiaty układamy na kole, składamy i związujemy od dołu wstążką. Prościzna!

Sami zobaczcie jakie cuda stworzyły dzieciaki <3 Z moją małą pomocą.Post powstał , jak i kwiatki na Dzień Mamy, ale przecież taki bukiet będzie idealny na każdą inną okazję.

Wraz z Bambino życzymy Pięknego Dnia Mamy <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights