Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Czytam sobie – program wspierający naukę czytania.

Dziś chcemy Wam pokazać ciekawą serię, stworą jako program wspierający naukę czytania u dzieci. Często dzieci nawet szkole mają dość spore problemy w czytaniu. Warto pokusić o takie pomoce i większą ilość czasu spędzonego z książką. Seria jest ciekawa i podzielona na poziomy zaawansowania w czytaniu.

Każda książeczka skupia się na głoskowaniu, sylabizowaniu, od prostszych wyrazów w poziomie 1 po trudniejsze, dłuższe wyrazy. Książeczki są ciekawe, kolorowe, ilustrowane i autorstwa znanych nam osób jak chociażby Justyna Bednarek . Kolorowe, i ciekawe historie wciągają dzieci. A jeśli dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem będą idealne. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5-7 lat, jednak starsze dzieci mające z tym problem na pewno znajdą w nich niemałe wsparcie.

W zależności od zaawansowania naszych dzieci w czytaniu, bądź ich problemów możemy wybierać spośród ogromu tytułów w każdym poziomie. Na 100% znajdziemy historie które zainteresują dziecko. Cała seria powstała z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem logopedów i metodyków skupiających się na tymże problemie u dzieci.

U nas znalazły się 3 tytuły z serii <3 Każda ciekawa, każda ciut zabawna, pouczająca i pięknie ilustrowana. Tekst jet spory, wyrazisty przez co czytelny.

Smog w Centrum Miasta – Ukazuje problem smogu. Uczy dzieci skąd się wziął, jak bardzo jest szkodliwy, i jak można by było go uniknąć.

Goryl u fryzjera – Każdy, nawet goryl jest w stanie dostrzec pewne nieprawidłowości w sobie i chęć zmiany, na tym przykładzie mamy goryla i i chęć zmiany fryzury.

Złota rybka – Tutaj historia jest bardzo pouczająca dla pokolenia smartfonów i tabletów. Żyć bez nich nie mogą, prawda? Poznajemy tu rodzeństwo podczas wizyty u babci. Już na początku Mati ukazany jest jako maniak telefonów i gier, jego siostra także gier, ale jak widać bardziej rodzinnych. Opowiadania ukazuje ile przez czas ze smartfonem tracimy. Wybór Matiego gdy zławia złotą rybkę, czyli prośba oo smartfona? eh. Dostaje go, ale podczas gdy on bawi się samotnie z telefonem rozładowując baterie jego siostra zajada się ulubionymi pierogami babci, raduje się spędzonym z nią czasem i domkiem na drzewie skąd podziwiają malownicze widoki. Bateria pada, ładowarki brak. Ale babcia i rodzina zostają. Na szczęście mając okazje by skorzystać z kolejnej nocy u babci bez smartfona Mati raduje się, czy aby jednak na pewno nie myśli o złotej rybce i kolejnym telefonie już z ładowarką?

Gratisem do tych ciekawych historii są naklejki jakby w formie medali : Jestem Eko, Lubię pierogi itp. Dzieci uwielbiają naklejki więc na pewno je ciekawie spożytkują.

Za super historie i ciekawa metodę na ćwiczenie czytania dziękujemy Wydawnictwu HarperKids <3

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x