Dzieci,  Książka - To co kocham

Jak smakuje czekolada na Evereście?

Jeśli ktoś z was ma małego odkrywcę w domu, to zapewniam że to książka dla niego! Dzięki niej poznamy najbardziej ekstremalne miejsca na świecie za pomocą wzroku, słuchu, dotyku, smaku i zapachu. Ciekawi?

Czeka na nas dwanaście niesamowitych, najgorętszych, najciemniejszych, najzimniejszych, i najbardziej magicznych miejsc, nie tyko na Ziemi.

Nie jest to książka na Dobranoc, a raczej na zachętę, na dzień dobry. Książka która ma zachęcić do życia pełnego przygód. Do poznawania ciekawych, nawet tych najbardziej ekstremalnych miejsc. Czytając ją z dziećmi miałam wrażenie jakby już planowali jakąś większą wyprawę.

W książce czeka na nas wyprawa życia. Uwierzcie mi, nie zakończy się na podróżowaniu po ZIEMI. Poznamy i te cieplejsze rejony naszej planety, ale i te gorące, tropikalne. Przyjazne lub mniej przyjazne gatunki zwierząt, roślin. Poznamy co to zew przygody. A najlepsze jest to że będziemy mogli to odczuć wszystkimi zmysłami. Autorka zadbała o to by opisy ukazały nam w cudny sposób to normalnie poznalibyśmy naszymi zmysłami. Zapach lasów, dżungli, morskiej bryzy. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Wszystko okraszone pięknymi ilustracjami które mają za zadania spotęgować w nas chęć czytania i dalszej przygody. Dzięki tej książce mamy wrażenie jakbyśmy tam byli, wśród naszych małych głównych bohaterów i razem z nimi doświadczali wszystkich tych przeżyć. Niesamowite.

Ciekawość dzieci jest nieograniczona, dawno nie widziałam żeby moje dzieci tak skwapliwie planowały dokąd to się wybiorą gdy tylko nadarzy się okazja, a najlepiej gdyby było to już jutro. Pięknie ukazuje to jak mało jeszcze wiemy, że to mamy to nasz skarb i że musimy dbać o nasz dom, naszą planetę. Droga w kosmos i nieznane stoi otworem, ale i tu sporo nieznanego. Zgrabnie rozbudziła ciekawość moich dzieci. Sztywna okładka gwarantuje jej większą trwałość. Często będziecie do niej wracać, tak jak my, więc to bardzo ważne.

Uwielbiam i polecam.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights