Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Horrendalne Historie Polski.

Horrendalne Historie Polski to rewelacyjna seria dla starszych dzieci. W humorystyczny sposób ukazuje naszą historię z różnych przedziałów wiekowych. Podzielona na dynastie, lata. Historia jest tu pokazana w taki sposób by zachęcić młodego człowieka do lektury. Nie nudzi tylko gołymi niezbędnymi do życia faktami. Ta ukazuje ją w sposób w jaki szkoła nie ukaże, i od podszewki, którą szkoła zdaje się skutecznie omija.

Pokrętni Piastowie.

Jak sam tytuł wskazuje na tapecie mamy tu dynastię Piastów. Autora właściwie autorka w ciekawy sposób, humorystyczny, ale i wciągający bo z komiksowymi ilustracjami przedstawia te dzieje z historii Polski. Poznamy tu najważniejsze daty oraz najważniejszych władców. czy faktycznie każde dziecko wie że nasza historia, że Polska zaczyna się od Piasta, a powinno? Czy faktycznie tak jest i dlaczego? Tego wszystkiego dowiedzą się dzieci wczytując w tą lekturę. Poznają tu losy Polski, losy Piastów i ich dążenie do władzy. Do tego zobaczą jak wyglądały nasze relacje z Tatarami. Oj nie były one przyjacielskie. Ukazane jest to tu w taki sposób że nic tylko boki zrywać. Będzie więc ogrom wiedzy, konkretnych danych, będzie ogrom śmiechu choć będzie i drastycznie bo to przecież krwisty okres w naszych dziejach.

Sprytni Słowianie.

Początki Polski, i jej, nasze relacje z sąsiadami nie były łatwe. Wiedzę gromadzono latami i przez wiele lat katalogowano w logiczna całość. Kim byli i są Słowianie? To nie tylko my tak jak uważamy, ale i nasi najbliżsi sąsiedzi. Młodzi ludzie to już powinni wiedzieć. Z tej książki wyczytają ogrom informacji z ich życia codziennego. Jak żyli, co robili, jak wyglądał ich każdy dzień. Z tej lektury dzieci wyniosą zarys życia a tamtych czasach, ale i pełne szczegółów opisy walk, bitew. W tej książce również znajdziemy kalendarium które wskaże nam te najważniejsze daty. Dzieci autor zachwyca tu również śmiesznymi szkicami autorstwa Jędrzeja Łanieckiego, ukazującymi ciekawostki o których w szkole mogą się nie dowiedzieć. Chociażby odpowiedzi na takie pytania jak: Jak się prało w leśnych pralkach? Dlaczego drapano chorych? Jak chąsili na chąsach chąsiebnicy? Jakie tortury stosowali Słowianie? Co nosiły słowiańskie elegantki?

Zaintrygowani? Powiem Wam że Tymon już przeczytał obie od dechy do dechy, na równo ze mną, i choć mi już sporo umknęło z historii to wiele wnet się przypomniało. Tymon jako dziecko, które jeszcze styczności Historią jako taką w szkole nie ma, to jednak wyniósł ogrom informacji. Mam nadzieję, że zatrzyma je na dłużej niż ja, zwłaszcza przez fakt w jaki sposób ją otrzymał, otóż jaki? Ciekawy, humorystyczny, nie sztywny, i zaszufladkowany. Same okładki, błyszczące, i z postaciami niczym z komiksu zapraszają do lektury.

Taki ogrom wiedzy w tak cudnym wydaniu tylko dzięki:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights