Uncategorized

Bo dziewczynki też lubią komiksy. Pamiętniki Wisienki to nasza propozycja!Tom 2 – Księga Hektora!

Komiksy trzeba lubić, moje dzieci za nimi przepadają. Tymon ma swoje ulubione serie, ale i Liliana także. Odkąd przeczytałyśmy pierwszy Tom Pamiętniki Wisienki, Skamieniałe Zoo, nie możemy doczekać się kolejnych Tomów. Wreszcie nadszedł ten czas, wreszcie dotarł do nas Tom 2. Czy aby będzie tak samo dobry, tak samo nas wciągnie i przepadniemy pod kocem? Już teraz mogę Wam wyznać, że tak!

Tym razem rudowłosa, Wisienka kusi nas w niebieskiej okładce. A tytuł Księga Hektora kryje ogrom tajemnic. Co tym razem czeka naszą Wisienkę? Otóż jak zapewne pamiętacie z pierwszego Tomu, dziewczynka nadal chce zostać pisarką. Jak zawsze obserwuje ludzi z najbliższego otoczenia. A że zaczęły się wakacje robi to bardziej intensywnie niż zwykle. Wszystkie koleżanki wyjechały, została ona ze swoim celem. Tym razem jest nią pewna staruszka która codziennie o 15.00 odjeżdża autobusem z książką w ręku. Tak zaintrygowała Wisienkę, że ta za wszelka cenę chce poznać jej tajemnice, przyjrzeć się jej bliżej. Kiedy z wakacji wracają koleżanki, prosi je o pomoc. Jednak one nie są zachwycone. Na Wisienkę spada lawina odmowy, zarzucają jej egoizm i zostawiają samą sobie. To nie jest jedyny problem z jakim będzie musiała się zmierzyć w te Wakacje. Po za odzyskaniem przyjaciółek, pragnie też odzyskać zaufanie mamy, ciut nadwyrężone w Tomie 1.

Jak poradzi sobie dziewczynka z takim ogromem problemów do rozwiązania. Jak poradzi sobie z samotnością i brakiem przyjaciółek? No i czy odkryje wreszcie kim jest tajemnicza staruszka?

Nie zdradzę wszystkiego, o nie!. Powiem tyle, że owa staruszka okaże się byłą bibliotekarką, a Wisienką okaże się być jej bardzo pomocną osóbką. To dzięki niej staruszka odkryje tak ważny dla niej skarb.

Kolejna , piękna wzruszająca historia samego Joris Chamblain oraz Aurelie Neyret. Trzeba im przyznać maja talent, wiedzą jak poruszyć ciekawe, często trudne tematy ze świata dzieci, często nie wiemy z czym się borykają i jakie emocje nimi targają. Dzięki tym historiom dzieci są w stanie uczestniczyć w samych przygodach Wisienki, po za tym wręcz się z nią utożsamiać. Rozpoznają emocje, i zaczynają je rozumieć. Uczą się rozwiązywać problemy, takie jak choć by nadwyrężone zaufanie rodziców, czy burzliwe chwile w przyjaźni. Ta historia także, niesie ze sobą piękne i jakże ważne przesłanie. Miło gdy dzieci się nim kierują, a jaki to morał?

Twoje cele i marzenia są tak samo ważne jak twoich bliskich i przyjaciół. Realizując je pamiętaj o innych!

Cudna okładka, już od pierwszego wejrzenia krzyczy weź mnie, przeczytaj! Trzeba przyznać że okładki obu tomów są przepiękne. Tak samo jak ilustracje Aurelie Neyret. Przepiękne wydanie, wciąga tak samo jak same historie. Piękne, wzruszające i bardzo pouczające. Skradły serce nie tylko Lilianki, ale i moje. Sama już nie mogę doczekać się kolejnego Tomu <3

Zachęcam do lektury recenzji 1 Tomu – Skamieniałe ZOO !!!

Polecamy wam gorąco <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights