Dzieci

Roszada wśród zwierząt, eco friendly game od Muduko.

Muduko coraz mocniej stawia na ekologię. Coraz więcej gier ich produkcji jest przyjazne środowisku, powstało z ekologicznych produktów i w przyjazny dla środowiska sposób. Czy wy też sięgacie po takie produkty dla dzieci chętniej? Bo my tak!

Dziś chcemy Wam pokazać jedną z takich właśnie gier. „Roszada wśród zwierząt”, to gra logiczna dla całej rodzinki, a przeznaczona już od 8 lat, choć wydaje mi się że młodsze dzieci też się w niej odnajdą. Gra polega na zdobywaniu pożywienia przez swoje zwierzaki. Każdy gracz bowiem otrzymuje 3 figurki w jednym kolorze i jest to mysz, kot oraz słoń. Figurki są wypychane i samodzielnie je składamy tak by stabilnie stały na planszy. Plansza do gry składa się bowiem z mniejszych plansz zbudowanych z 7 sześciokątów. Warianty ułożenia planszy są różne w zależności od ilości graczy.

Kiedy już ułożymy naszą planszę do gry, rozkładamy nasze pionki czyli zwierzaki. rozstawiamy po kolei po 1 zwierzaku w turze. Ważne jest jednak to iż ustawiamy je na zielonych nie zajętych przez pożywienie czy inne zwierzęta, polach. Pożywienie natomiast to żetony które układamy na planszy przed rozgrywką w odpowiednich miejscach. Jest to zboże, fistaszki i ryby. Ważna jest jeszcze taka zasada że musimy zachować odległość od innych zwierząt, gdyż mysz boi się kota, kot słonia, a słoń myszy. Tak więc musimy zachować odstęp minimum jednego pola między tymi zwierzakami które nas straszą. Każdy gracz posiada jeden ruch w turze, a zaczynamy od najmłodszego. Naszym zadaniem jest uzbierać 5 dowolnych żetonów pożywienia. kiedy nasz zwierzak trafi na pole z pożywieniem to zabieramy z planszy żeton. Myszy zbierają zboże, słonie wykopują fistaszki, a koty polują na ryby w rzece. Jeśli znajdziemy się na polu w pobliżu zwierzaka który nas straszy to turę musimy poświęcić na ruch ucieczki, nawet gdy mamy tuż obok pole z pożywieniem.

Pola przeznaczone na pożywienie, na których nie ma już żetonów gdyż zostały zebrane, nabywają teraz pewnych właściwości. Np stając na polu z tunelem po kopaniu fistaszków, możemy skorzystać ze skrótu i uciec nim na dalsze pole z odkrytym tunelem. Jeśli np znajdziemy się na polu z żytem to możemy uciec przed straszącym nas zwierzęciem nie tracąc tury, czyli posiadamy w turze kolejny ruch. Jeśli skończymy ruch na rzece np uciekając, możemy wykonać jeszcze jeden ruch.

Gra kończy się w momencie gdy któryś z graczy zdobędzie 5 żetonów pożywienia.

Gra logiczna, strategiczna dla całej rodzinki. Jest śmiech choć jak to przy przegranych i łzy. Uczy i bawi. Wszystko starannie wykonane, bez grama plastiku, w zgodzie z ochroną środowiska. Za szatę graficzną oraz ilustracje odpowiadają odpowiednio Paweł Niziołek oraz Tomasz Kaczkowski, zaś autorem samej gry jest Urtis Sulinskas. Stworzone z troską o środowisko, z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół. Wysoka jakość i precyzja. Wszystko z myślą o dzieciach <3

burst

Świetna zabawa i my gorąco polecamy <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights