Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Wesołe rymowanki – Czyli ćwiczymy czytanie ze zrozumieniem z Wydawnictwem Pryzmat.

Czy zauważyliście że często czytanie ze zrozumieniem sprawia dzieciom problem? Że często zapominają to o czym czytały i nie bardzo potrafią opowiedzieć o czym było zadanie, czy czytana historia, mimo iż słuchały uważnie? Gdzieś to skupienie zawodzi. Dlatego warto ćwiczyć tą umiejętność. O ile w domu możemy sobie pozwolić na to, że rodzić pomoże tak w szkole już to nie przejdzie. Zarówno przy zadaniach czysto ścisłych czy też humanistycznych ta umiejętność jest ważna. Źle zrozumiane zadanie w matematyce może skutkować złym wynikiem zadania, a zadana czytanka może okazać się problemem przy próbie jej streszczenia, a co dopiero przy cięższych lekturach.

Z pomocą przyszło nam zaprzyjaźnione wydawnictwo. Skupia uwagę na wsparciu rodziców i dzieci w edukacji, a wszystko to z mega zabawą. Czyli rozrywka i nauka. Mowa tu o książeczkach z serii Wesołe Rymowanki <== od Wydawnictwa Pryzmat.

Są to kolorowe książeczki z ciekawymi zadaniami na spostrzegawczość opierające się na czytaniu ze zrozumieniem. Podstawą do rozwiązania zadań jest przeczytanie wesołej rymowanki. Krótki wierszyk, który migiem wpada w ucho a więc ćwiczy pamięć, a do tego mega śmieszny. Na jego podstawie zbudowane są zadania. Np co było Pajacykowi, kto go leczył, czy też czego szukał Piesek?Jakie miejsca odwiedził?Kogo spotkał? I teraz jest największa zabawa, odpowiedzi nie udzielamy ani ustnej, ani pisemnej, ale musimy ją odnaleźć w ogromie ilustracji, pokolorować, wykreślić, zakreślić.

Wszystko to wspiera również mała motorykę, grafomotorykę, która jest bardzo ważna. Książeczki uczą nie tylko spostrzegawczości i czytania ze zrozumieniem, ale także różnych ciekawostek takich jak np ta o psach:

Książeczki urzekną nie tylko swoim przeznaczeniem, nauka przez zabawę, ale i wykonaniem. Piękne ilustracje, ciekawe ii śmieszne wierszyki, wszystko opatrzone ciekawymi zadaniami. Precyzyjnie sformułowane i wykonane, przez co dziecko nie ma problemów z samodzielna pracą przy niej. W serii mamy 2 książeczki o zabawkach i zwierzętach. Obie fantastyczne i każdemu przypadną do gustu. O ile dzieci niezbyt chętnie zasiadają do szkolnych ćwiczeń to do tych zasiądą z przyjemnością, a co najlepsze nie będą chciały się od nich oderwać. Gorąco polecamy.

Za mega wsparcie dziękujemy Wydawnictwu Pryzmat.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights