Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Kreatywnie z Basią – Nowości czytelnicze od Egmont.

Widzieliście zapowiedź naszych nowości czytelniczych od Egmont. I powiem Wam że wreszcie udało się stworzyć da Was tą recenzję <3 Mam nadzieje ze wyczekiwaną. Dziś przedstawimy Wam kolejne przygody naszej znanej i lubianej Basi. 3 pozycje czytelnicze, które pochłoną nas na długi czas i zabawią. Do tego przypomną stare dobre czasy przedszkola, pokażą jak kreatywnie spełniać czas, i jak dbać o przyjaźń i jak spędzać czas w plenerze.

Na pierwszy ogień Basia i jej przyjaciółka Zuzia.

Basia i przyjaciele – Zuzia

Ta książka w formacie A4 w cudnej, kolorowej, twardej okładce, kryje w sobie kolejną ciekawa historię okraszoną pięknymi ilustracjami. Książka przedstawiająca temat który dla wielu dzieci jest nie znany, jednak wiele dzieci styka się z nim, i boleśnie odczuwa. Odreagowując całą sytuację na swoim otoczeniu. Historia Zuzi która boleśnie odczuwa wyjazd mamy. Nie jest to wyjazd na 5 minut na zakupy. Pojawia się kłótnia z tatą Zuzi, padają ostre słowa, między innymi „Wyjeżdżam. Nie wiek kiedy wrócę.” Takie słowa dla dziecka to słowa których nigdy nie chce usłyszeć zwłaszcza od rodzica. Słowa niezrozumiałe, które bardzo dotykają dziecko. Otóż bierze je do siebie i odbiera jako swoją winę. Nie wie co się dzieje, dlaczego wyjechała? co z tatą? Kiedy wróci? Czy będzie jak dawniej? Chcę by było jak dawniej! Takie i setki innych pytań kłębią się w głowie dziecka i nawarstwiają, potęgując ból. Ból jest tak silny że dziecko wybucha agresją do otoczenia. Nie zmieni się to dopóki nie pozna prawdziwych faktów, prawdziwego powodu. W tym wszystkim Basia, przyjaciółka. Jak to się odbija na niej? Jak pomoże przyjaciółce, czy pojmie całą sytuację? Książka pokazuje w fantastyczny sposób jak wiele widzą dzieci. Jak ich wyobraźnia jest wielka. Jak poczucie lęku, strachu, i bezradności zmienia je nie do poznania. Jak to co dzieje się w rodzinie, jak relacje miedzy rodzicami odbijają się na dzieciach, ich otoczeniu. Jak wiele może zmienić zwykła rozmowa z dzieckiem, uświadomienie całej sytuacji, wyjaśnienie problemu. A przede wszystkim unikanie kłótni i takich słów w obecności dzieci.

Basia i piknik

Piknik przedszkolny to nie lada gratka dla wszystkich przedszkolaków. Zabawa na świeżym powietrzu z kocami i pysznym domowym jedzeniem. Zabawy z rodziną, bliskimi, i wszystkimi przyjaciółmi z dziećmi. Książka pokazuje jak fantastycznie można spędzić dzień z dzieckiem, przy okazji takich przedszkolnych tudzież szkolnych wydarzeń. Ile rodzice są w stanie przygotować i jak nie wiele potrzeba by sprawić radość dzieciom, by dać im niezapomniany dzień. taki piknik to nie tylko zabawa ale i integracja oraz obserwacja przyrody. Czy wasze dzieci widziały kiedyś zaskrońca?

Basia wilka księga przedszkola.

Ta książka to zbiór opowiadań. Historie wprost z przedszkola. Jak wygląda dzień w przedszkolu? Po jej przeczytaniu uwierzycie w sensacji które dzieci przynoszą z przedszkola. Pokaże z perspektywy to co dzieci przeżywają w przedszkolu i pomogą zrozumieć. Pokażą sytuacje które mogą dzieci przeżyć w przedszkolu czy szkole, a my mamy okazję im je wytłumaczyć. Uczulić na zachowanie swoje czy kolegów. Każda historia widziana z perspektywy przedszkolaka, w każdej odnajduje się Basia. Sami sprawdźcie jakie przygody przezywały przedszkolaki z przedszkola naszej Basi, jakie przeżywał kryzysy, potyczki i czego się nauczyły.

Książka podzielona jest na kwartały, na pory roku. W każdej przedstawiony jest patent na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Taki jak wycinanie śnieżynek zimą, składanie ludzików z kasztanów jesienią.

Książki są w twardej oprawie. Opatrzone pięknymi ilustracjami Marianny Oklejak, zaś przejrzysty, czytelny tekst, który jest tak prosty i zrozumiały to dzieło Zofii Staneckiej. Wszystkie historie ciekawe, proste, jedne zabawne, inne poruszające smutne i bolesne historie przez co jeszcze bardziej pouczające, nie tylko dzieci ale i nas rodziców.

Mamy tu sposób na wykonanie marzanny wiosną, czy wiatraki w tak wyczekiwane lato. My Tworzenie Marzanny mamy już za sobą więc postawiliśmy na szybkie wiatraki.

Wiatraki DIY

Co potrzebujemy do wykonania wiatraka?

  • Kartka papieru, najlepiej blok techniczny kolor
  • kredka, lub jeśli macie patyczek drewniany
  • Pinezki
  • klej
  • nożyczki

Kartkę składamy w trójkąt tak by wyszedł nam idealny kwadrat. odcinamy zbędny pasek. zaznaczamy środek. Kartkę nacinamy po przekątnych tak by zachować odległość od środka około 2 cm. następnie zaginamy rogi, sklejamy, nakłuwamy pinezką i przybijamy do kredki lub patyczka. Warto poluzować dziurkę tak by wiatrak mógł swobodnie się kręcić. I gotowe.

A tak prezentują się gotowe wiatraczki. Fajna zabawa i dekoracja, oczywiście tym samy sposobem można wykonać znacznie mniejsze wiatraczki.

O Basi mogliście już u nas czytać:

  1. https://tylkokobieta.pl/basia-uczy-i-bawi-pokazuje-swiat-i-rodzicom-i-dzieciom/
  2. https://tylkokobieta.pl/ksiazka-czy-audiobook-sluchamy-i-czytamy-o-basi-patent-na-gwiazdkowy-upominek/

Za mega przygody, ciekaw i pouczające historie dziękujemy Egmont.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights