Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Akademia mądrego dziecka znów zachwyca.

Akademia mądrego dziecka to seria której chyba nie muszę Wam przypominać, czy przedstawiać. Seria edukacyjna, poruszająca różne aspekty życia, nauki. Ma na celu w prosty i przejrzysty sposób przekazać dziecku cenne informacje na temat otaczającego nas świata.

Tym razem zaciekawiła nas pod seria „Pomóż mi przetrwać” I właśnie dlatego chcemy Wam przedstawić dwa Tytuły które u nas zagościły.

Elwirka na śnieżnej pustyni.

W tej książce mamy okazję bliżej przyjrzeć się życiu pingwinów. Poznamy pewną pingwinią rodzinkę, i ujrzymy cud wyklucia jednego z nich. Wiemy jak u nas ludzi wygląda wychowywanie dzieci, a jak to jest u pingwinów. No niekoniecznie tak samo. Poza tym że faktycznie opiekują się potomstwem oboje rodziców, tata zdobywa pożywienie, a mama dba o bezpieczeństwo. Jeśli coś się stanie jednemu z nich, zwłaszcza mamie, o przeżycie takiego pingwina będzie trudno, nie ma na to praktycznie żadnych szans.

Porwanie jeża Eliasza.

Kolejna mądra historia z przesłaniem które powinno poznać każde dziecko. Na świat przychodzą małe jeżyki. Jednak nie jest miejsce idealne dla małych jeży. Nie będą tam bezpieczne. Mam jeż postanawia przenieść małe jeżyki, w inne, bardziej bezpieczne miejsce. W tym momencie pewien chłopiec znajduje gniazdo, i jednego, jeszcze nie przeniesionego jeżyka. Zabiera go ze sobą do domu. Tam tata wyjaśnia mu że nie powinien tak postąpić, odnoszą go na miejsce jednak nie ma tam jeżyka mamy. Wiadomo ze już po niego nie wróci. Nie wraca w to samo miejsce żadne zwierze które już raz tam swojego potomstwa nie znalazło. Tera takiego maluszkowi może nie udać się przeżyć, mogą jedynie próbować go uratować.

Obie książki ukazują nam piękny świat zwierząt, w który bez potrzeby ich wparcia pomocy nie powinniśmy ingerować. Pokazuje jak możemy pomagać, a w jaki sposób nie powinniśmy, gdyż może odnieść to zupełnie odwrotny skutek. Seria idealna dla dzieci, które kochają zwierzęta, cenią sobie ich dobro, i chcą im nieść pomoc.

W serii znajdziecie więcej wartościowych lektur.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights