Dzieci

Bałagan w przedszkolu – Kolejna fantastyczna gra od Zu&Berry.

Piękna pogoda w wakacje nie pozwoli się nudzić, ale gdy jednak zacznie doskwierać nuda w niepogodę Zu&Berry ma na to sposób. „Bałagan w przedszkolu” To kolejna propozycja gry jaka chcemy wam pokazać.

Każdy wie że bałagan = dobra zabawa. Jednak kiedyś ten bałagan trzeba posprzątać. Może ta gra pomoże dzieciom wyrobić ten nawyk ;P A jeśli nie, to na pewno będziecie się przy niej dobrze bawić.

Autor: Reiner Kniza

Ilustracje: Anna Teodorczyk

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: 15 minut

Zawartość: 48 okrągłych kafelków, 6 skrzyneczek do samodzielnego złożenia, żeton bałaganu, instrukcja

Sama zabawa zaczyna się już przy rozpakowywaniu gry. Nasze kafelki bowiem musimy wypchnąć z planszy, a skrzynie na „zabawki” złożyć. Gra nie tylko bawi ale i uczy spostrzegawczości. Rozwija pamięć, i jak każda gra uczy nas radzić sobie ze swoimi emocjami. Ubawi się przy niej zarówno młodszy jak i starszy. Dzięki kilku wariantom gry dopasujemy zasady do wieku graczy. W każdym z wariantów przyda się dobry reflex.

Wariant 1

Każdy z uczestników otrzymuje swoją skrzynię. Następnie rozkładamy nasze żetony obrazkami do dołu. W tym wariancie gracze graja jednocześnie. Pamiętajcie by żeton bałaganu był w zasięgu ręki każdego z graczy. Odkrywamy jeden kafelek, następnie każdy odkrywa kolejny, ten kto pierwszy dostrzeże dwa identyczne obrazki i jako pierwszy poprawnie je nazwie, kładzie dłoń na żetonie bałaganu i zabiera oba kafelki do swojej skrzynki. Jeśli nazwa się nie zgadza zabiera tylko jeden. Gra kończy się się gdy zabraknie kafelków. wtedy każdy gracz wyciąga swoje skarby ze skrzyni, układa w stosik, wygrywa ten kto ma większy. Można także pokusić się o liczenie. Będzie to kolejny aspekt edukacyjny 😉

Wariant 2

Kolejny wariant polega na znalezieniu nie dwóch a trzech identycznych przedmiotów. Jeśli się Wam to uda to już jesteście mistrzami. Zabieracie wtedy zabieracie 3 żetony, pozostałe reguły pozostają bez zmian.

Jeśli jesteście ambitni i lubicie wyzwania możecie pokusić się o:

Wariant 3

Tu trzeba wytężyć wzrok i być jeszcze szybszym. Otóż szukamy teraz 2 identycznych przedmiotów na dwóch żetonach Jeśli takowy znajdziecie, błyskawicznie kładziemy dłoń na żeton bałaganu i ponownie wymawiamy nazwy przedmiotów. Pozostałe zasady bez zmian, a wyzwanie i zabawa jeszcze większa.

Oczywiście im więcej graczy tym zabawa ciekawsza. Więc cała rodzinka może się świetnie bawić od dziecka po dziadka.

Dzieci uwielbiają taka zabawę, kochają rywalizację. A to świetny pretekst do nauki swoich emocji. Dzieci nie lubią przegrywać, to wiemy, ale my musimy je tego nauczyć. To ważne by potrafiły się dobrze bawić, nawet jeśli wygra ktoś inny. Moje dzieci zachwycone, i wiem dlaczego, sama uwielbiam tą grę.

Urzekł mnie pomysł, wykonanie. jakość. Kafelki wykonane z twardej tekturki przez co nie zużyją się szybko. Wszystko zapakowane w kolorowe pudełko, które spodoba się nie tylko przedszkolakowi. Opakowanie solidne wiec nie zniszczy się w bałaganie dziecięcych pokoi.

O grach Muduko także z serii Zu&Berry czytaliście już u nas TUTAJ!

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights