Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Kubuś i przyjaciele. Czyli nowości czytelnicze od Harper Collins.

Któż by nie znał tego niesfornego niedźwiadka ze Stumilowego lasu. Każdy z nas duży, czy mały go zna, lubi i pamięta. Pierwsze bajki na ekranie, książki. Teraz coraz więcej książek, pięknych historii i ekranizacji z nim, w roli głównej.

Dziś chcemy wam przybliżyć kilka pozycji czytelniczych o przygodach tego niedźwiadka i grupki jego przyjaciół. Wszystko to od wydawnictwa Harper Collins.

Kubuś i przyjaciele – Nowa Kolekcja Bajek.

Cykl jest tak piękny, wydanie tak magiczne że marzy mi się więcej i więcej, nie wspominając już o pragnieniach moich dzieci. Kolorowe i twarde, dmuchane okładki, tak miękkie w dotyku. Tym razem bohaterami są Kubuś i jego przyjaciele. A historie to nie lada gratka dla małych detektywów. Czekają nas znane przygody z ekranu. Tajemnicze zniknięcie ogona Kłapouchego? Tajemnicze zdarzenia w chatce prosiaczka? Oraz trzecia historia, kto kradnie marchewki z ogrodu Królika. Czeka nas moc wrażeń, śmiesznych, zabawnych dialogów. Piękne historie wydane i opowiedziane na nowo. Znam je i pamiętam. Pokochały je także moje dzieci. Królik przeżywa kradzieże marchewek z jego ogródka, który jest przecież najważniejszy na świecie. Któż może za tym stać? Oczywiście z grupą przyjaciół postanawia wyjaśnić zagadkę. Natomiast w domu małego, tchórzliwego prosiaczka zaczynają się dziać dziwne rzeczy które jeszcze bardziej potęgują jego strach, kto za tym stoi? Znów do akcji wkraczają przyjaciele. Czy znajdą winowajcę? Kłapouchy szuka swoje ogona, któż śmiał go sobie przywłaszczyć. Czy uda się go znaleźć? Jak pocieszą go przyjaciele?

Kubuś i przyjaciele – Bajki 5 minut przed snem.

Stumilowy las to miejsce do którego z chęcią wracam w wspomnieniach, i w lekturze razem z dziećmi. Wszyscy uwielbiamy Kubusia i jego przyjaciół. Razem z nimi odkrywamy i przeżywamy nowe przygody. Tym razem z książką od wydawnictwa Harper Kids Bajki 5 minut przed snem, poznaliśmy kolejne pełne humoru, magii historie. Ta niepozorna książka kryje w sobie 15 historii które są idealne jako lektura przed snem. Są to Historie które znamy ale takie które są całkiem nowe, lub nie znane tylko mojej osobie.

Pięknie ilustrowane, historie, opowiadane prostym , a zarazem ciekawym dla dzieci językiem. Pokazują na wartości dla których warto żyć i być dobrym człowiekiem, mimo iż tu są to pluszaki.

Kubuś i przyjaciele. Kubuś i dobre maniery.

Nie na próżno Kubuś, ten amator miodu zwany bywa głuptaskiem lub niesfornym misiem. Jednak bajki i książki z jego udziałem, mimo tych głupotek bywają bardzo pouczające. Zwłaszcza w ksiażkach z serii jak ta.

Ta ma na celu wskazanie dzieciom, jak ważne są dobre maniery, nienaganne zachowanie. Wszystko ukazane jest w ciekawy i zabawny jak przystało na Kubusia i przyjaciół ze stumilowego lasu przyjaciół. Wpadki Kubusia w różnych sytuacjach, takich jak odwiedziny u przyjaciół. To jednak nie wszystko. Nakrycie do stołu czy umiejętność gry i współzawodnictwa też się zalicza do wpadek lub nie. Dzieci bardzo szybko wyłapią co jest nie tak, a jak powinno być, by było dobrze. Kubuś to jednak niedźwiadek którego warto obserwować by wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Dziękujemy za mega dawkę przygód, nauki, oraz wspomnień czar.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights