Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Zaczarowany dzień z marką Muduko.”Zaczarowane drzewo”umila nam dni.

Dziś kochani przychodzimy do was z kolejną propozycją na spędzenie w rodzinnym gronie wieczoru, a nie ubłagalnie nadchodzą te jesienne <3

Nie ma nic fajniejszego jak umilanie sobie deszczowych, zimnych dni, lub wieczorów rodzinną grą. A jeszcze taką które przenosi nas w zaczarowaną krainę, zaczarowanych drzew to już w ogóle istna magia.

Zaczarowane drzewo to kolejna propozycja od marki Muduko.

Gra nie jest planszowa, nie jest karciana, za to do dyspozycji mamy drewniane klocki, naklejki z ilustracjami z których każda posiada nadzwyczajną moc. Kolorowe drewniane elementy służą nam do budowania zaczarowanego drzewa. Aby wygrać należy unikać rzucanych pod nogi kłód, lub rzucać je samemu. gra wymaga spostrzegawczości, ale i wręcz zręczności.

W grze znajdziemy 44 kolorowe pieńki w 4 różnych kolorach, to z nich będziemy budować nasze wspólne kolorowe, zaczarowane drzewo, 10 pieńków na gracza oraz po 1 zapasowym. Do tego 4 znaczniki gracza, 1 drewnianą koronę drzewa oraz kostkę. Wystarczy teraz okleić pięć pieńków, dopasowując naklejki kolorami, znaczniki, oraz koronę drzewa.

Zawodnicy mają za zadanie zbudować wspólne zaczarowane drzewo, wyzbywając się wszystkich pieńków swojego koloru, jednak zdobywając po 2 pieńki innych graczy. Aby jednak wygrać należy na szczycie ustawić koronę tak by drzewo się nie zawaliło, jeśli się zawali, gra trwa dalej a pionki przechodzą na własność aktywnego gracza, tak samo jest gdy drzewo zawali się wcześniej.

Naklejki na pieńkach przypisują im moce. Np Sowa powoduje iż następny gracz traci turę, Ważka sprawia że kolejny gracz musi dołożyć 4 pieńki, Wiewiórka, kolejny gracz musi zabrać pieniek lub pieńki, w zależności od wyrzuconych oczek, nie musi nic dokładać. Żuk wymusza natomiast dołożenie pieńka lub pieńków. Grzyb, sprawia iż jesteśmy tak jakby pod ochroną, odwracamy wtedy znacznik rewersem do góry i podczas kolejki nie działają na nas moce innych.

Najlepsza zabaw jest wtedy gdy pokusimy się o układania drzew ciut krzywo, , wtedy zabawa trwa i trwa. śmiechu jest co nie miara. Ciut koloru, magii, nauka matematyki i frajda na całego. Możemy także grać w prostszą wersję gry, gdzie każdy pionek jest sobie równy, nie posiada żadnych mocy, i nie mamy żadnych znaczników które nas chronią.

Ogromny plus za dwa warianty gry, w sumie dla chcącego nic trudnego, można wymyślić własne zasady <3 Jakość wykonania na najwyższym poziomie, jak zwykle z resztą. piękne kolory, pięknie ilustrowane opakowanie z przegrodami na podział kolorami. Gorąco polecamy <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights