Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Monstrualna Erudycja – Seria książek edukacyjnych.

Kiedy do nas trafiły książki z tej serii, dzieci początkowo były zdegustowane. Jednak z dnia na dzień, zagłębiając się w ich strony, chciały więcej. Ciekawostki tam zawarte powodowały lawinę pytań i pytań, a kolejne odpowiedzi , lawinę kolejnych pytań. Ciekawość dzieci nie zna granic, a te książki do skarbnica wiedzy. Wiedzy ukazanej w ciekawy, humorystyczny sposób.

Seria ta, to doskonały materiał do uzupełnienia swej wiedzy. Tych ciekawostek nie usłyszy się w szkole. Sposób w jaki zostały opracowane, sprawia iż nadają się dla dzieci już od 8 lat. Komiksowe ilustracje zwrócą uwagę, do tego często mroczne, ale i humorystyczne fakty.

Przyszły biolog lub neurochirurg znajdą coś dla siebie;P

Dziś pokażemy wam dwie książeczki z serii, które dzieci otwierają baaardzo często szukając coraz to nowszych ciekawostek na temat choćby swojego mózgu czy świata robali.

Paskudne robale. Monstrrrualna Erudycja

Świat robali może być fascynujący, choć często napawa wstrętem i strachem to ta książka pokazuje ze nie musi tak być. Ujawnia wiele ciekawych faktów z ich życia. Pokazuje ile niezliczonych gatunków kryje się w zakamarkach świata, o których pojęcia nie mamy. Dowiemy się ile z nich i jak bardzo są pożyteczne, a te najbardziej paskudne mogą okazać się najbardziej przyjazne i fascynujące. Powiem Wam że odkąd Liliana zagłębiła się w tą lekturę, coraz mniej boi się robali, choć w pierwszej sekundzie się boi, to jednak potem zaczyna się ich baczna obserwacje.

Uwierzcie mi przysłowie Stół z powyłamywanymi nogami może okazać się błahostką w porównaniu z lepidopterologiem, czy innymi kosmicznymi nazwami. W to trzeba się zagłębić;P Wiedzieliście że aby powstał 1 kg tak lubianego przez ludzi miodu, pszczoły muszą odwiedzić aż 64 miliony kwiatów? Kiedy i jak to robią? To istna magia więc należy im się szacunek prawda. Pająk który często czai się w domu to może być Wałęsak który często jest sprawcą dziwnych ugryzień. A tajemnicza Czarna Wdowa kąsa tylko zaskoczona np na muszli klozetowej ;P

Kipiący mózg. Monstrrrualna Erudycja

Tym rzem odkryjemy tego co kryje nam się w czaszce. Dzieci nie raz zastanawiają się jak to się dzieje ze mówimy, widzimy, czujemy, ruszamy się. Skąd to wszystko się bierze? A my mamy problem by im jasno to wyjaśnić. Z tą książką odkryjemy te i inne tajemnice ludzkiego mózgu. Znajdziemy tu nawet krótki instruktarz operacji na nim. Co to są szare komórki, pamięć, czy myśli? Wszystko to łatwo rozszyfrujemy. Dzieciaki skupiły się głównie na tej operacji, sama nie wiem czemu. Znalazły dziwnym trafem nawet większość narzędzi teoretycznie do niej niezbędnych. Już się boję;P

Z tej serii znajdziecie także :

  • Nieznośna Natura
  • Śmiertelne Choroby
  • Straszliwa prawda o czasie
  • Wstrząsająca elektryczność

Gorąco polecamy i czekamy na nasze pozostałe tomy <3

dawniej

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights