DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Szybkie i proste – Chwosty na choinkę….

Święta to czas kiedy napada nas szał dekorowania, wszystkiego dookoła. Tworzymy bardziej, i więcej niż zawsze. Często coś z niczego. Ostatnio znalazłam fantastyczną inspirację chwosty. Jak myślicie że będą wyglądać na choince? Ja myślę ze cudnie. U nas powstało trochę takich i już w weekend zawisną na choince i jak tylko już się tam znajdą, wrzucę zdjęcia tym czasem krótki instruktarz.

Co było nam potrzebne?

  • Włóczka
  • nożyczki
  • haczyki do bombek
  • coś sztywnego do nawijania włóczki – szerokość to długość naszego chwosta.

Naszą włóczkę nawijamy na wcześniej przygotowaną tekturę, u nas podkładka od puzzli. To ma być długość naszych chwostów, nasze były za długie więc podzieliłam powstałą długość na pół. Nawijamy ile chcemy włóczki tak naprawdę. Zdejmujemy w taki sposób by nie zrujnować nawiniętej włóczki, rozcinamy na zgięciach.

Do chwostów bierzemy tyle włóczki jak grube chcemy mieć nasze chwosty, pęk włóczki naciągamy na haczyk, składamy w pół, i związujemy ku górze, w sposób taki jak na zdjęciu. Oczywiście haczyki to jedna z opcji, równie dobrze może być to sznurek. Po związaniu, naciągamy delikatnie i sprawdzamy czy końcówki są równe, jeśli nie równamy i gotowe.

Efekt? Nic trudnego a założę si,e ze fantastycznie zagra na choince, już nie mogę się doczekać.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: