DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Hitowe gwiazdki Froebla, jak zrobić <3

Pamiętam gdy jako dziecko, zasiadałam z całą rodzinką w okresie świat, i składaliśmy gwiazdki. Ciocia zaopatrywała nas w ogrom różnych, kolorowych wstążek w swojej pracy, i składaliśmy gwiazdki froebla.

4 paski, kilka zgięć, przeplotów i mamy trójwymiarową gwiazdkę na choinkę. Pletliśmy ich kilkadziesiąt czasem. W tym roku składałam je z dziećmi, i splotę zapewne jeszcze kilka i powędrują w prezentach.

Co potrzebne? Około 40 cm długości paski, o szerokości powyżej cm, im szersze tym większa gwiazdka, ale wtedy także trzeba dołożyć na długości. paska.

My wykorzystaliśmy papierową wstążkę, która zalegała na dnie szuflady i nawet nie pamiętam skąd ją mam.

Tniemy 4 równej długości paski, składamy na równe połówki i przeplatamy ze sobą, w taki sposób by powstał nam kwadrat, taka plecionka jest bardzo znana wiec nie powinna robić kłopotów.

Wkładamy jeden pasek w drugi i zaciągamy, tak by ściśle do siebie przylegały. Tak jak wyżej na zdjęciu. Jeden w drugim, jeden pasek trzyma drugi. Następnie zaginamy paski nad naszą „Podłogę” znów jeden nad drugi, zaginając ostatni z nich by zamocować naszą bazę musimy przełożyć pod pierwszy.

Wtedy nasza baza – „Podłoga” Wygląda tak:

Teraz czas zająć się składaniem rogów naszej gwiazdki. Każdy pasek zawijamy pod spód, zaginając trójkąt, tak by nasz pasek stykał się równolegle do podłogi. Aby ułatwić sobie przekładanie, ścinamy końcówki po skosie. Zaczynamy od paska z takim wejściem:

chodzi o to by w miejsce pod taśmą zaznaczona strzałką wsunąć naszą wstążkę, po złożeniu rogu, co go zablokuje.

Zaginając rogi z tych pasków który ja zaczęłam, na każdym boku naszej podłogi powstanie jeden.

Odwracamy naszą gwiazdkę na drugą stronę i powtarzamy czynność z niezagiętymi paskami. Powinno wyjść nam coś takiego:

Teraz czas zająć się naszymi rogami na środku gwiazdki po jednej i drugiej jej stronie. Zaginamy je podwijając w ten sposób:

Czynność powtarzamy z każdym z nich:

Tak złożone paski, podwijamy jak na zdjęciach i podkładamy pod następny w kolei, pasek powinien wyjść nam różkiem po bokach od których zaczynaliśmy:

Gotowe gwiazdki prezentuj a się tak. Teraz wystarczy igła z nitką tak by nakłuć przeciągnąć nitkę zrobić pętelkę do zawieszenia na choince. Możemy również posłużyć się dziurkaczem i nitką, lub wykorzystać haczyki do bombek. Takie gwiazdki mogą też nadać się do innych świątecznych dekoracji, jak i na prezent. Z każdego różka wystawać będą paski. odcinamy je.

Znacie te gwiazdki? Składacie? Ja poszerzam produkcje na prezenty <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights