Dzieci,  Książka - To co kocham

Czy będziesz moim przyjacielem?

Kontynuacja książki „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham”. Kolejna książka z cyklu która porusza kolejny ważny i bardzo sentymentalny problem. Wtedy była to miłość rodzicielska, tym razem czas na ta przyjacielską więź.

Czy ta książka odniesie podobny sukces? Wierze że tak. Utrzymana jest w tym samym klimacie. Ten sam zdolny autor Sam MCBratney, i te same cudne ilustracje Anity Jeram. Autor porusza tu poważne wyzwanie, kiedy to dziecko zmierza ku dorosłości , następuje etap gdy rodzice nie zawsze mają czas, nie poświęcają tyle samo uwagi. Czas się usamodzielnić, i zdobyć kolegów, przyjaciół.

Cała historia bazuje na bohaterach w postaci sympatycznej rodziny zajączków. Kiedy malec szuka kompana do zabawy , a tata nie ma czasu, ten wyrusza na wyprawę, szuka swojego nowego kompana, może rówieśnika. Zabawa zaczyna się gdy dostrzega w stawie swoje odbicie. Zaczyna bawić się z nim w ganianego, jednak szybko zdaj sobie sprawę że nie jest to prawdziwy kompan do zabawy a jakieś dziwne zjawisko. Jednak nie wszystko stracone. W oddali dostrzega białą zajączkę. Zaczynają wspólną zabawę i dostrzegają że rodzi się przyjaźń.

Autor ukazuje tu w bardzo prosty, sympatyczny i bardzo lekki sposób, idealny dla młodego czytelnika jak ważna jest przyjaźń, czym jest, jak ją rozpoznać. Ukazuje także że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, że nie musimy być identyczni by się lubić, kochać, szanować, troszczyć o siebie. Kolejna bardzo wartościowa, pouczające i ciepła lektura dla najmłodszych. Bardzo emocjonalna, ale i piękna w swej prostocie. Okładka sztywna i prosta, utrzymana w tej samej tonacji co poprzednie. Bardzo miła dla oka.

O poprzedniej części mogliście poczytać Tutaj:

Gorąco polecamy tę serii a w niej znajdziecie jeszcze j=inne przygody tej rodzinki z podziałem na pory roku <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights