Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Strrraszne Historie, które wcale nie są straszne! Krwawe rewolucje i Niesamowici Egipcjanie.

Kiedy dziecko łaknie wiedzy warto mu ją dostarczać i nie podcinać skrzydeł. Dajmy na to taka Historia pokazana w ciekawy humorystyczny sposób, ukazując w zabawny sposób, najciekawsze dzieje nawet te mroczne, zapadną w pamięć, a dziecko będzie chciało więcej. Dzięki takim książkom historia nie będzie strrraszna. Seria którą chcemy Wam dziś przedstawić to kilkanaście książek, my pokażemy póki co dwie z nich. Ten światowy bestseller został wydany w aż 30 językach. Książki które dostępne są już w Polsce, są autorstwa Terry’ego Deary’ego i zilustrowane przez Martina Browna oraz Phillipa Reeve’a.

Tematyczne, ilustrowane w komiksowy sposób przyciągają uwagę. Do tego zawierają ogrom faktów nie raz pomijanych na lekcjach historii. Najważniejsze, najciekawsze, najstraszniejsze, najbardziej mroczne fakty są tu podane w prosty, oswojony i bardziej zrozumiały sposób. Do tego z dawka humoru.

Krwawe Rewolucje

„Kto wynalazł gilotynę? Skąd pochodził słynny gladiator Spartakus? Czym była defenestracja? Komu nie w smak była bostońska herbatka?” To kilka ciekawostek. W książce znajdziecie ich o wiele, wiele więcej, podanych w ciekawy, humorystyczny sposób. wiele z tych faktów jest pomijanych na lekcjach więc warto skorzystać z takiej jak ta pomocy! Pamiętacie Joanna d’Arc, jak wyglądała jej śmierć…. Czy to na pewno ona spłonęła na stosie? Kto z Was zna Tytus Oates? Znajdzie się też wzmianka o krwiożerczym hrabi! tak o Draculi!

Niesamowici Egipcjanie

A może wasze dzieci, albo i wy osobiście interesujecie się historia starożytnego Egiptu? To ta propozycja będzie dla Was idealna.

Który egipski bóg miał głowę krokodyla? Jakimi słodyczami zajadały się egipskie dzieci? Ile osób padło ofiarą klątwy Tutanchamona? Na czym polegała gra w kozę?

W tej książce nie dość że poznacie wszystkich, całą wręcz plejadę Bogów to jeszcze poznacie ich tajemnice, jedne mniej lub bardziej mroczne. Dowiecie się który Bóg za co był odpowiedzialny i do którego warto było się modlić. Wecie jak nazwała się legendarna kraina zmarłych? Ponoć większość Egipcjan marzył o ty by dostać się do świata duchów, jednak by tam się znaleźć trzeba było wędrować przez niebezpieczna krainę Duat. Zaciekawienie? No to możecie właśnie tu o tym poczytać. Ile prawdę o mumiach jest w filmach?Jak one mają się do prawdy? W tej książce znajdziecie odpowiedź na pytanie jak robiono mumie i urny…Brrr…strach się bać? niekoniecznie. Wszystko oparte jest o ciekawe fakty i świetnie opisane. Nie jest to żaden horror.

Piękne wydanie, miękka okładka, niewielki format, a mieści tak wiele. Okładki niby nie pozorne, ale nie da się ich nie zauważyć, przez metaliczna okładkę. Książek jest aż kilkanaście i już wiem ze warto zainwestować w tą serię. Ogrom wiedzy, wartościowych faktów, historii, ciekawostek. Nie raz zaskoczy się nauczyciela, czy też znajomych wierzcie mi.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights