Kosmetyki,  Zdrowie

Grzybica paznokci. Jak rozpoznać i czym leczyć.

Grzybica paznokci to choroba którą często bagatelizujemy lub nieświadomi problemu nie leczymy. Jak rozpoznać czy ten problem nas dotyczy? Sygnałem może być sama nadpotliwość, brzydki zapach, kruchość paznokci, ich dziwny nietypowy kształt, rozrost czy kolor. Zanim udamy się do lekarza by potwierdzić diagnozę możemy sami sięgnąć po produkt przeciwgrzybiczy stosowany bezpośrednio na zakażone miejsce. tych jest wiele, warto sięgnąć po sprawdzone produkty. Takiej wizyty nie należy odwlekać, jednak z terminami jest różnie dlatego z leczeniem nie czekajmy jeśli mamy podejrzenia nawet najmniejsze.

Zakazić się można od najbliższych, podczas wizyt na pływalniach, siłowniach czy innych tego typu obiektach sportowych, rekreacyjnych, nawet w salonach kosmetycznych nie możemy być tak na 100 % pewni. Wiedzieliście że jest grupa która zdecydowanie szybciej zapada na grzybicę stóp i paznokci. Tyczy się to osób które palą, są cukrzykami, mają choroby naczyń obwodowych, łuszczycę, raka czy AIDS. Niestety najprostszą przyczyną jest zwykłe zaniedbanie, brak odpowiedniej ochrony i higieny.

Jeśli wybieramy preparat do walki iż grzybicą, sięgnijmy po ten który zwalcza choroby wywołane najbardziej popularnymi grzybami chorobotwórczymi – dermatofitami, grzybami drożdżopodobnymi i grzybami pleśniowymi.

U nas od jakiegoś czasu gości Mycosan. Póki co działamy profilaktycznie, i na szczęście obuło się bez infekcji grzybiczej u żadnego z nas. Gości u nas spray ochronny, który tworzy barierę ochronną na całych stopach. Regularnie stosowany sprawdza się u całej naszej rodzinki.

Mogliście już o nim u mnie poczytać

==> Tutaj<==

Jednak pewne podejrzenia skusiły nas by sięgnąć po coś przeznaczonego do pielęgnacji paznokci. Okazało się jednak że to tylko fałszywy alarm. Na szczęście produkty Mycosan można stosować profilaktycznie, osłonowo na zdrowe stopy i paznokcie co uchroni nas, oraz najbliższych w otoczeniu. Dziś chciałam wam pokazać serum, które można stosować u całej rodzinki, nawet u dzieci już od 4 roku życia. Serum jest bezzapachowe, szybko wysycha, a aplikacja jest bardzo prosta. Wystarczy tylko przed nałożeniem, obciąć, oraz napiłować płytkę paznokcia by preparat wchłonął się w jego głębsze warstwy. Jeśli jednak paznokcie już są zakażone, codziennie piłujemy oraz ścinamy maksymalnie największą ilość zakażonej płytki jak to możliwe i dopiero stosujemy preparat. Odrastające paznokcie są zdrowsze i mocniejsze. Co najważniejsze, preparat nie wywołał żadnych skutków ubocznych czy też nie zniszczył zdrowej płytki. Sprawdza się świetnie. Każda walka z grzybicą czy to stóp czy paznokci musi być konsekwentna, a leki stosowane systematycznie, według zaleceń. Profilaktyka nie zaszkodzi.

10 załączonych pilniczków pomoże nam w pielęgnacji, są dwustronne o różnym ziarnie ściernym, i do tego bardzo wytrzymałe. Jedyne na co trzeba uważać to by nie ściskać zbyt mocno tubki. Preparatu wystarczy naprawdę odrobinka, a szybko można przedobrzyć.

Systematykę ułatwią nam szablony które pomogą w ścinaniu płytki, oraz tabelka , takie nasze kalendarium.

Taki zestaw będzie idealny teraz latem gdy częściej korzystamy z licznych atrakcji, czy obiektów sportowych.

A w y jak się chronicie, czego używacie? Może znacie te preparaty? Jakie macie spostrzeżenia, z chęcią je poznam.

My gorąco polecamy

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights