Bambino,  DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Upominek na dzień mamy – Obrazek w ramce DIY.

Chyba każda mama ze mną się zgodzi, że nic bardziej nie napawa dumą, nie wzrusza jak pierwsze dzieła dzieci, czy to malowane kredką, czy pisakiem, czy maźnięte farbą. Ile z nas sukcesywnie jest chomikuje w teczkach, w kartonach? No ja tak! Każde!. Chciało by się je oprawić. Dziś pokażemy wam jak szybko zmontować ramkę na takie dzieła, wraz ze swoimi pociechami. Taki obrazek, portret swój lub mamy na zbliżający się jakże ważny dla niej dzień to rewelacyjny upominek. Z doświadczenia wiem że takie cieszą najbardziej. Przecież dzieci dają z siebie wszystko, wkładają w swoją pracę 100% swojego serca <3 Oczywiście może to być upominek na każdą wyjątkową okazję <3

Co nam będzie potrzebne?

  • karton, musi być sztywny
  • ołówek,
  • linijka
  • klej
  • nożyczki
  • skrawki materiałów

Karton musi być odpowiednio duży, gdyż na jedną cześć przyklejamy nasz obrazek, żeby go usztywnić.

Na następnym tworzymy nasza ramkę. Jej szerokość zależy od was. Ważne by nasza ramka była, a dokładniej otwór na obrazek był mniejszy od samego dzieła. Możemy jednak nasz obrazek przykleić na karton o cm większy z każdej strony i wyjdzie na to samo. Aby wszystko było równo, wystarczy odrysować nasz obrazek i od jego krawędzi w górę zaznaczyć szerokość naszej ramki. A od krawędzi ku środkowi odmierzyć około 1 cm – 1,5 z każdej strony, tworząc mniejszą ramkę. Teraz wystarczy tylko wyciąć.

Jeśli karton jest dość sztywny może sprawiać problem dziecku i tu przyda się pomoc rodzica, najszybciej będzie użyć nożyka do tapet. Tak wycięte ramki wystarczy ozdobić. U nas będzie to materiał.

Naszykowaliśmy sporo skrawków kolorowych materiałów. Wystarczy okleić nasza ramkę możecie oklejać jak papierem, lub obwijać tak jak my. Do tego potrzebny będzie dobry klej który sprawdzi się przy tkaninach, u nas to klej Bambino Klej introligatorski.

Gdy mamy już ramkę oklejoną, przyklejamy nasz obrazek.

Tak prezentują się nasze ramki w pełnej okazałości.

Aby jednak była możliwość powiesić nasze obrazki, musimy zamocować odpowiednie uszka, wszystkie zależy od tego czy macie w ścianach gwoździki, kołki czy haczyki. Ja miałam takie, ale równie dobre może być to kawałek sznurka czy tasiemki. Możemy także zrobić z tekturki podporę i wtedy będzie swobodnie stała.

Nasze obrazki już wiszą na ścianie, co jakiś czas zmieniane. Cudny prezent <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights