Bambino,  DIY,  Dzieci,  Tworzymy

Mini farma dla zwierzątek z plasteliny. – kreatywnie z dziećmi.

Ostatnio, zmotywowani tworzeniem zwierzątek z plasteliny postanowiliśmy zmontować dla nich mini farmę. Wystarczy nie wiele, a powstanie makieta, która będzie idealna do prezentacji naszych plastelinowych zwierzątek, i do zabawy.

Co nam jest potrzebne?

 • Wieko od pudełka po butach,
 • Rolki po papierze czy ręczniku,
 • gazetki reklamowe,
 • bibuła,
 • kolorowy blok techniczny,
 • klej,
 • nożyczki,
 • plastelina,
 • tektura dekoracyjna, u nas tęczowa falista,
 • farby,
 • pędzle,
 • patyczki, szpatułki po lodach,
 • cekinowe kwiatki,
 • pomocne będą klamerki do bielizny i wykałaczki,

Makieta – przygotowanie podstawy

Nasze wieko, z jednej strony ciut podcinamy, tworząc wgłębienie, tak by było płytsze. następnie wyklejamy zielona bibułą.

Drzewa

Na naszej makiecie farmy, stanie kilka drzew. Jak je wykonać? Do tego potrzebne są rolki. Będą to pnie naszych drzew. Malujemy je na brązowo i nacinamy od dołu w pokazany niżej sposób.

Pieńki odstawiamy do wyschnięcia. i tworzymy koronę. nasza korona drzew powstanie z gazetek reklamowych i bibuły, z pomocą kleju. Strony gazetek zgniatamy tworząc kule. Takie kule zawijamy w bibułę i zaklejamy. tak przygotowane kule mocujemy solidnie do pieńka, oraz jedna do drugiej. My wykorzystaliśmy do tego 2 odcienie zielonej bibuły daje to ciekawszy efekt.

Takie drzewka przymocujemy do naszej makiety, do tego właśnie służą powyginane, ponacinane doły naszych pni.

Atrapa domku

W miedzy czasie, gdy drzewka schną, powstaje atrapa domku – takiego gospodarczego. Atrapa gdyż makieta jest mała. Wycinamy z bloku technicznego prostokąt. zaznaczamy na nim miejsca okienek i wycinamy tak by się otwierały. Powstają jakby okiennice. Z drzwiami postępujemy tak samo. Z innego koloru wycinamy dach, trapez z kominem. Taki domek mocujemy do naszej makiety od wewnętrznej strony, tak by drzwi i okienka otwierały się na makietę.

Płotek

Nasza makieta będzie miała także płotek, płotki staną tylko po bokach. Do tego wykorzystaliśmy szpatułki. Łamiemy kilka na pół to będą nasze sztachetki, i przyklejamy co jakiś czas do jednej całej. Warto dopasować jeden płotek długością do makiety. Sklejamy i zostawiamy do wyschnięcia.

Gdy płotki schną, z bibuły wycinamy trawę. Odcinamy od rolki bibuły około 5 cm rozkładamy odrobinę i strzępimy nożyczkami tak by powstała trwa, widzieliście już u nas ten patent. Taka trawa posłuży nam do tworzenia kępek gdzie nie gdzie na makiecie, okleimy nią ciut nasze pieńki od dołu i płotki.

Staw i zwierzątka z plasteliny.

Kilka zwierzątek stworzyliśmy wcześniej, kilka teraz. Podstawą jest kulka plasteliny którą modelujemy na potrzeby konkretnych części ciała zwierzątka. U nas powstała świnka, krówki, owieczka, kaczuszka, oraz kotek. Plastelina to bardzo wdzięczny materiał i wystarczy odrobina ciepła dłoni by była bardzo plastyczna.

Staw powstał z plastelinowego placka. Nic trudnego w wykonaniu. Na płocie wyleguje się kocurek, kaczuszka pluska się w stawie, owieczka której wełna to ogrom kulek siedzi na kępce trawy którą podjadają krówki. Za to prosiaczek bawi się w błotku z bibuły. Do stworzenia wgłębień buziek, oczu, otworów nosowych posłużyła zwykła wykałaczka.

Teraz wystarczy zmontować resztę elementów. W tle naszej makiety pojawi się także tęcza. Do jej stworzenia wykorzystaliśmy wielokolorową falistą tekturę, wycięliśmy łuk i dokleiliśmy wraz z trawą wyciętą, tym razem z bloku technicznego, od tyłu naszej makiety. Aby nie trzymać non stop, pomogły nam klamerki.

Do dekoracji wykorzystaliśmy też cekinkowe kwiatki.

Chwila na pełen montaż wszystkich elementów.

A tak prezentuje się makieta w pełnej okazałości.

Takich mat może w zasadzie powstać ogrom, dla każdego zwierzaka osobno, ale jak Wam się podoba ta? Podsunęłam kilka pomysłów, a dzieci wykonały kawał dobrej roboty, czyż nie? Świetna zabawa i wspólnie spędzony czas.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights