Książka - To co kocham

Sowniki – A ty co zrobisz by ocalić rodzinę?

Dwa zniknięcia, jedna tragiczna śmierć, a w tle podróż Bernarda, ciężka od domysłów i pytań. Sowniki – „Twój raj na ziemi” kryje sporo tajemnic, którym trzeba stawić czoła. Najważniejsze pytanie brzmi: kim jest ten, kogo kochamy? Zapraszam do pensjonatu, w którym zdarzyć się może wszystko!

To właśnie ten opis skłonił mnie do sięgnięcia po tę książkę. Uwielbiam mroczne historie z tajemniczym domem, tudzież pensjonatem tak jak tutaj. Sowniki to debiut literacki Kamili Baksy, absolwentki Uniwersytetu Gdańskiego, a także podróżniczka prowadząca własna firmę.

Tytuł: Sowniki

Autor: Kamila Bryksy

Wydawnictwo Kobiece

Oprawa: Miękka

Rok wydania: 2021

Ilość stron: 264

Format: 13.5 x 20.5 cm

Stan: nowy, pełnowartościowy produkt

Model: 9788366815704

Akcja toczy się w małej podlaskiej wsi, gdzie wszyscy wszystkich znają, mało tego wszystko o sobie wiedzą, do tego taki krąg trudno jest złamać by zło wyszło na jaw. Właśnie takiej prawdy będzie szukała tam Bernard. Poznajemy go po stracie zony która ginie w wypadku samochodowym, a sprawca zdarzenia nie zostaje ujęty. Bernard popada w depresje, przestaje chodzić do pracy, wszystko przestaje mieć dla niego jakikolwiek sens. Jednak pewnego dnia pakuje się i wyrusza w podróż w rodzinne strony małżonki. Dręczy go bowiem myśl, czemu żona nie chciała wracać w tamte strony. Zechce poznać miejsce gzie się wychowała i osoby które znała, mniej lub bardziej lubiła.

Czy jednak to czego się dowie przyniesie mu satysfakcje i ukojenie? Nie koniecznie. Nie będzie to mile widziany gość w tych okolicach co da się odczuć po zachowaniu mieszkańców. Pozna sporo osób, a informacje płynąć będą niemal same. Czy jednak takie chciał poznać? Wszystko zacznie nabierać sensu. Okaże się że Bernard tak naprawdę wcale nie znał swojej żony, to co wiedział to kropla w morzu. Do tego na jaw wyjdzie ogrom tajemnic skrywanych przez rodzinny dom żony, jej rodzinę, ale nią samą. Czy wypadek faktycznie był wypadkiem? Kim tak naprawdę była kobita którą uważał za żonę?

Jeśli to jet debiut to marzy mi się takich więcej. Moim zdaniem bardzo udany. Autorka poprzez sam prolog i okładkę wciąga w wir mrocznych tajemnic podlaskiej wsi. Z każdą stroną chce się czytać więcej i więcej. Akcja toczy się tu w swoim tępie, nic za szybko, bez pośpiechu, ale i bez zbędnego spowalniania akcji. Każdy bohater wnosi coś nowego, nowe tajemnice, ale i cechy które sprawiają, że cała historia staje się ciekawsza i wzbudza coraz większe napięcie. Autora zadbała o ciekawą historię, budujące napięcie aż do samego zakończenia, które każdego zaskoczy. Lektura godna polecenia, zwłaszcza jak na debiut. Zaintrygował mnie tytuł, cieka co wspólnego z całą historią.

===>FRAGMENT<===

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights