Bambino,  DIY,  Dzieci

Recyklingowy jeżyk. Prace techniczne dla dzieci.

Z okazji dnia jeżyka który oficjalnie przypada na 10 listopada <3 Postanowiliśmy stworzyć swoje własne jeżyki. Wykorzystaliśmy w większości produkty recyklingowe, stare tektury i gazetki reklamowe. Co jeszcze było nam potrzebne ?

 • Podstawa – tektura
 • stare gazetki reklamowe
 • klej – u nas to biurowy w sztyfcie Bambino
 • nożyczki
 • klej czarodziejski – u nas to Mona od Bambino
 • filc – u nas od Bambino
 • oczka ruchome
 • pomponiki
 • szklanka i talerzyk lub cyrkiel do odrysowania koła
 • farby plakatowe – u nas to Bambino
 • pędzle

Nasze jeżyki wyszły dość spore. Talerz odrysowujemy tak by otrzymać pół okręgu, z boku dorysowujemy spiczasty kawałek na kształt trójkąta o w ten sposób:

Tak odrysowanego jeżyka wycinamy. Nasz jeżyk ma stać więc musimy jeszcze stworzyć mu łapki. Do tego potrzebne nam będzie mniejsze koło o średnicy szklanki. Wycinamy je i rozcinamy na pół.

Tak powstałe łapki malujemy farbą z obu stron i zostawiamy do wyschnięcia.

Nasz jeżyk potrzebuje kolce, te wytniemy z gazetek. Wycinamy wysokie spiczaste trójkąty. Zaczynamy nimi wyklejać jeżyka zaczynając od góry grzbietu, omijając ryjek.

Tak jeżyka oklejamy kolcami z obu stron. Teraz czas pomalować farbą pyszczek. gdy ten wyschnie przyklejamy na swoje miejsce oczka oraz nosek, ten można wyciąć z filcu lub wkleić mały pomponik.

Aby dodać mu uroku, mimo iż jeże wcale nie noszą jabłek na grzbiecie, wycinamy jabłuszka z filcu, oraz listki. Te, wklejamy w jeżyka.

Aby nasz jeżyk stał musimy odpowiednio zamontować jego łapki. Na łapkach zaznaczamy minimum 1,5 cm i do tego punktu pół okręgi nacinamy od grzbietu na szerokość 2 mm, dwa cięcia nożycami wystarczą. teraz takie nacięcia na długość 1,5 cm robimy na jeżyku. Smarujemy nacięcia wewnątrz klejem i tak wciskamy łapki, nacięcie w nacięcie. Teraz nasz jeżyk może stać.

A tak prezentują się w pełnej okazałości.

Jak widzicie nasze jeżyki wyszły całkiem spore, ale można zrobić i większe, ale i jeszcze mniejsze. Wyglądają fantastycznie. Takie prace świetnie pobudzają kreatywność dzieci, nie wspominając już o zdolnościach manualnych., do tego jest to świetna zabawa, mega frajda, i czas spędzony z dziećmi.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights