#grydladzieci, #muduko
Dzieci

Ryki Afryki – Gra karciana od Muduko.

Ryki Afryki, to kolejna mega gra karciana od Muduko. Niezwykle dynamiczna i bardzo emocjonująca. Polecana już dla graczy w wieku 8 lat, choć Niko (5 lat) w niczym nie odbiega od starszych rywali. Dla nas gry karciane oraz planszowe to must have. Wieczory w rodzinnym gronie, zwłaszcza te w już zbliżającą się jesień. Jednak nie tylko, taką grę schować można w najmniejszym plecaku, i rozegrać partyjkę w parku, lesie czy też nad jeziorem. Ale do rzeczy przedstawimy wam bliżej nasz nowy nabytek.

Gra składa się:

  • 30 kart zwierząt (po 6 kart hipopotamów, bawołów, lwów, słoni i goryli)
  • 25 żetonów zwierząt 
  • notes do zapisywania punktacji 
  • instrukcja 

Zadaniem graczy jest zagrywanie kart i zbieranie żetonów z punktami. Wymagana jest tu zdolność szybkiego i logicznego myślenia. Gra potrafi zmienić tor i zaskoczyć nas w każdym momencie. Tematyka gry również bardzo ciekawa bo to zwierzęta, i to nie byle jakie bo afrykańskie, a te w dodatku stroją się na galę, a wygra ta drużyna której przebrania będą najbardziej widowiskowe i efektowne.

Gracze zagrywają karty układając je na stole tak by widać było wartość karty, przykładowo pierwszy gracz zagra goryla, to następny jeśli także chce zagrać goryla kładzie kartę na poprzedniej, nie zasłaniając ich wartości. Jeśli chce zagrać inne zwierze kładzie je obok. Chodzi o to by każde zwierze miało swój stos. Po zagraniu każdej karty gracze zabierają ze stołu po 1 dowolnie wybranym żetonie. Runda kończy się kiedy na którymś ze stosów położona zostanie ostatnia 6 karta.

Wtedy zliczamy punkty. Wartość żetonu to wartość karty na wierzchu stosu. Sumujemy i spisujemy na specjalnym bloczku. Rund mamy tyle ilu jest graczy. Wygrywa ten kto zdobędzie najwięcej punktów.

To wersja standardowa, jednak Muduko lubi zaskakiwać dlatego też pojawiły się w gratisie dwie karty hien, te jednak mają minusową wartość: -1. W zależności od ilości graczy również przy rozdzielaniu kart będziemy odkładać określoną ilość, tu także. Karty hien wtasowujemy w talię, jeśli gramy w 3 osoby wtedy używamy tylko jednej karty hieny. Gra polega na tych samych zasadach z jednym wyjątkiem. Hienę zagrać można na dowolny stos zwierząt w dowolnym momencie byle by nie była ona pierwszą zagraną kartą stosu, hiena zaniża wartość karty położonej wcześniej o 1. Jeśli hiena jest ostatnią zagraną kartą w stosie czyli 6 wtedy wartość poprzedzającej ją karty obniżamy o 1 przy sumowaniu punktów.

Mam nadzieje ze w miarę jasno przedstawiłam zasady, gdyby jednak nie znajdziecie w pliku instrukcje – które być może zachęcą was do takiej inwestycji.

Gra pozornie wydaje się być trudna, jednak jest prosta, a rozgrywki szybkie. Gra autorstwa Reinera Knizia, po za prostotą i łatwością gry, urzekła nas szatą graficzną, piękne ilustracje na samym pudełku, jak i na kartach czy żetonach, autorstwa Piotra Sokołowskiego. Całość jest spójna a ilustracje pokazują piękno afrykańskiej Fauny.

Grę umilać wam może, tak jak i nam ścieżka dźwiękowa – Playlista Ryki Afryki

My gorąco polecamy zwłaszcza wersję z hienami. Gra robi się jeszcze bardziej dynamiczna i nieprzewidywalna, ponadto uczy taktycznego myślenia, i blefu.

Dziękujemy:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights