Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Nowości Minecraft W Tymcia biblioteczce.

Jak już zapewne wiecie książki Egmont ukazywać się będą teraz nakładem Harper Collins. Dziś Tymcio chce się pochwalić swoją ostatnio ulubioną serią Minecraft. No wpadł po uszy. Na pierwszy ogień pójdzie komiks. Komiksy trzeba lubić, a Tymcio je uwielbia, ma to chyba po tacie.

Sama uwielbiam serię Minecraft, czy to przewodniki, czy powieść czy też właśnie komiksy. A dlaczego? Ponieważ Tymon zasiada z czymś co lubi, ale jednak czytając, a nie grając wpatrzony w monitor.

Minecraft – Mob w maszynie

Ta czwarta już z kolei powieść. Znów przeniesie nas w świat Minecrafta wraz z piątką znanych już przyjaciół, Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi. Jak przenoszą się w ten świat? Dzięki googlom VR. To już zapewne wiecie jeśli śledzicie nasze wpisy. Tym razem znów w szkole zaczną dziać się dziwne rzeczy i przyjaciele ponownie postarają się wyjaśnić nową zagadką, i to kto się za tym kryje. Przenoszą się więc do wybudowanej w świecie Minecraft repliki własnej szkoły gdzie czeka na nich niemiła niespodzianka. Mimo iż stworzona przez Króla Przywoływaczy jest identyczna jak ta którą znają to jednak nic tu nie jest takie jak w grze którą lubią.Więcej mroku i tajemnic.. Po co Król ją stworzył? Co zamierza? I kim jest?

Aby odkryć wszystkie te tajemnice będą musieli przejść dłuuuugą drogę, zmierzyć się z hordą szkieletów ale i mobów. Czekać będzie na nich wiele niebezpieczeństw i pułapek. Drogi które znają okażą się nieznane gdyż prowadzić będą w inne niż zamierzone miejsca co znacznie utrudni dzieciakom rozwikłanie tajemnicy. Powieść przygodowa jakich wiele dla dzieci jednak ta ma w sobie coś, to coś to Minecraft. To waśnie to sprawia że Tymon tak chętnie po nią sięga. Niesie ze sobą nie tylko przygodę ale i przesłanie: Jak wiele można zdziałać działając wspólnie, trwając w przyjaźni.

Wydawnictwo: Egmont

Autor: Nick Elioplaos

Ilustrator: Luke Flowers

Typ oprawy: twarda

Liczba stron: 144

Minecraft. Opowieści ze świata podstawowego – Komiks

Komiksy Tymon uwielbia. A jeśli jest Minecraft to wierzcie mi może czytać na okrągło. Zwłaszcza gdy Historie mają głębszy sens i przesłanie. Ten podzielony jest na kilka krótkich historii, a dokładniej 6. tworzone przez różnych autorów. Łączy je tylko miejsce akcji.

Każda z nich sprawi ze dziecko coś z niej wyniesie. Zawierają ważne przekazy, proste w odczytaniu. Niszczenie pracy innych nie powinno mieć miejsca, nigdy i nigdzie, a tym bardziej nie powinno sprawiać radości. Inna historia ukazuje jak cienka jest granica między rzeczywistością i fikcją, i jak łatwo jest ją zatrzeć, zatracić się w fikcji. Kolejna znów ukazuje jak często na piedestale stawiamy nieodpowiednich ludzi, tzw złych bohaterów.

To że historie zostały stworzone przez różne osoby nadaje książce ciekawego charakteru. Różna forma, styl. Wszystko to dodaje smaku, i wręcz uroku. Czy Tymon odczytał te przesłania? Tak, odczytał. Bardzo mnie to cieszy.

Wydanie: 2020
Seria/cykl: MINECRAFT
Scenarzysta: autorzy Różni
Ilustrator: ilustratorzy Różni
Tłumacz: Anna Hikiert
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 03.06.2020

Blind Box – Figurka kolekcjonerska Suishme.

To nowość w Egmont, i to bardzo ciekawa, choć niektórzy nie widza w niej pozytywów, to ja dostrzegam ogrom. Jest to swego rodzaju odstresowywacz. Gniotek który ma na celu rozładowanie stresu, emocji które często tłumimy podczas gier. Skumulowane często wybuchają w nieodpowiednim momencie, a po co w ogóle się stresować? Kumulować złe emocje, bo głównie one są tak kumulowane u dzieci. A jak wiadomo nie zawsze potrafią radzić sobie ze stresem, gdy coś nie wyjdzie. Rodzi się wtedy złość, niemoc. Zostało naukowo udowodnione że tego typy gadżety pozwalają się odstresować, rozładować gniew, emocje. Od X czasu powstają takie gadżety, często wykorzystywane przez dorosłych, więc czemu nie przez dzieci. Te w dodatku mają znane i lubiane formy postaci z Minecrafta. Powstały z miękkiej i miłej w dotyku pianki. Jest na tyle miękka, że nie wymaga wysiłku od dziecka. Do tego podczas gniecenia pachnie. Po za rozładowywaniem stresu, dostarcza także nowych bodźców, pobudza zmysły węchu i dotyku, co odciąga ciut uwagę od stresujących momentów i skupia ja na tych przyjemniejszych. Co jest fajne? przynajmniej dla dzieci? To ze kupując saszetkę mamy niespodziankę, nie wiemy na co trafimy. No ja wolę wiedzieć co kupuję ;P W serii mamy:

6 bohaterów Minecraft Squishme to:
– Creeper
– Cow
– Mushroom cow
– Turtle
– Sheep
– Panda.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights