Bambino,  Dzieci

Ramki z masy solnej.

Działamy kochani działamy <3 Ostatnio było tu mało twórczo. Ale postaramy się działać więcej i więcej. Tym razem Lila zaszalała i postanowiła stworzyć ramki, powstały ramki z masy solnej.

Przepis prosty i każdy sobie z nim poradzi.

  • szklanka mąki
  • szklanka soli
  • 1/2 szklanki wody

Wszystkie składniki mieszamy, jednak wody radze dodawać po odrobinie. ramka ma być prosta naklejana na tekturę lub prosto na widokówkę tudzież zdjęcie. I już wam podpowiem by robić ją z jednego kawałka gdyż z klejeniem masy wcale nie jest tak prosto, najlepiej klei się świeżą dodatkiem wody więc, taka mała przestroga.

My układaliśmy je na blaszce bo suszenie odbyło się w piekarniku. Jak widzicie powstanie także ramka warkoczykowa. Suszyłam około 2-3 godzin w piekarniku uchylonym w temp 50 stopni C. Im ramka grubsza tym więcej czasu potrzebuje.

Po wyschnięciu masy, możemy zabrać się za dekorowanie. Dziewczyny, Lili z koleżanką wybrały dodatki jesienne oraz muszelki, czyli wakacyjne, i postawiły na żywe kolory. Wykorzystaliśmy tu farby plakatowe marki Bambino, między innymi brokatowe i neonowe. Jeśli już będziecie zmuszeni coś kleić to polecamy klej Bambino, oba które widzicie się sprawdzą, jednak potrzebują czasu by wyschnąć i związać, więc czas i cierpliwość bo inaczej coś zniszczycie. Aby stworzyć podstawkę naszej ramki wystarczy sztywny karton złożyć na pół, ozdobić farbami, wkleić zdjęcie lub widokówkę i dopiero naklejamy naszą ramkę z masy.

Zobaczcie jak cudnie się prezentują, do dekoracji wykorzystaliśmy muszelki, kasztany, liście i kolorowe pomponiki o brokacie nie wspomnę, bo poszło go duuuużo.

A tak się prezentują nasze gotowe rameczki, kto wie może trafią na prezent. Takie ponoć cieszą najbardziej <3

Jak wam się podobają nasze rameczki <3 Lila zadowolona choć przeszły kilka przeróbek w trakcie tworzenia, a to przez to ze nie chce się słuchać mamy <3 Wybaczam bo dziewczyny zrobiły świetna robotę <3

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x