Testujemy,  Testy

Anti-colic 1m+ z nakładką Air Free™ Philips AVENT – Testujemy. Kolko precz!

Od lat matki głowią się jak ulżyć dziecku w kolce. Często główna przyczyna kolek jest zła technika karmienia powodująca zapowietrzanie i to pod tym kątem firmy prześcigają się w projektowaniu coraz to nowszych systemów antykolkowych w butelkach.  Dzięki portalowi Familie.pl mam okazje przetestować dla Was  jedną z takich butelek, mianowicie Anti-colic 1m+ z nakładką Air Free™ Philips AVENT.

 

Sama borykałam się jakiś czas temu z dolegliwościami kolkowymi, ulewaniem u Nikosia, o ile podczas karmienia piersią tych dolegliwości nie było a uwierzcie mi nie ograniczałam się z jedzeniem, jadłam wszystko jak tylko Nikoś skończy 1,5 miesiąca, ze względu na jego wcześniactwo było nakazem ograniczanie się z jedzeniem, potem jednak rygor zniosłam oczywiście stopniowo.  Nikoś był dokarmiany mm, ale od 3 tygodni jesteśmy tylko na mm, o mojej utracie laktacji poczytacie w innym poście. Odkąd przeszliśmy całkowicie na mm kolkowe dolegliwości wróciły, ustępowały przy stosowaniu kilku zasad,: pilnowanie by smoczek był całkowicie wypełniony mlekiem, odbijaniem w pozycji pionowej, delikatne poklepywanie masowanie plecków i poklepywanie ułatwia odbijanie. Częsta pozycja leżąca na brzuszku również pomagała. Jednak nie byłam przekonana co do skuteczności stosowania tego typu butelek. Zmieniłam zdanie gdy Nikoś bez przerw zaczął zjadać swoje pełne porcje, jadł spokojnie co ważne, a najważniejsze po kilku dniach stał się wyraźniej spokojniejszy. Ładnie odbijało mu ię po karmieniu, a jego spokój sprawiał że i ja byłam spokojna i zaczynam wierzyć ze coś w tym jest.

Co twierdzi producent o Butelce i jej nakładce Air Free?

„Butelka Anti-colic ma ergonomiczny kształt i wygodnie leży w dłoni. Tworzywo, z którego jest wykonana nie zawiera szkodliwego bisfenolu A (BPA). Nakładkę opracowano po to by ograniczyć ilość połykanego powietrza i by smoczek był całkowicie wypełniony mlekiem, niezależnie od pozycji butelki podczas karmienia.

Zaworek w smoczku do butelki Philips Avent zapobiega powstawaniu podciśnienia podczas karmienia, umożliwiając nieprzerwane jedzenie. Pomaga to ograniczyć kolki, gazy, ulewanie i odbijanie. Zostało klinicznie udowodnione działanie antykolkowe oraz ograniczenie dyskomfortu związanego z dolegliwościami po karmieniu*. Nakładka antykolkowa AirFree™  jest zgodna ze wszystkimi butelkami Philips Avent z serii Anti-colic i Classic+. Dzięki szerokiej szyjce butelki, która składa się z zaledwie kilku części, mycie również nie sprawia problemów. Wystarczy pamiętać, by podczas karmienia nakładka AirFree™ znajdowała się u góry. Smoczek pozostaje wtedy wypełniony mlekiem, nawet gdy jest ustawiony poziomo podczas karmienia Kształt smoczka – o różnych stopniach wypływu, również został zaprojektowany z myślą o bezpiecznym karmieniu. ”

 

Pamiętajmy jednak że jeśli dolegliwości nie ustępują mimo stosowania się do wyżej wymienionych zasad, mogą być one spowodowane innym czynnikiem, np refluksem żołądkowo – przełykowym, nietolerancją laktozy, alergią, warto to wtedy skonsultować z lekarzem, może konieczna będzie zmiana mleka lub wdrożenie innego leczenia.

 

U nas butelka się sprawdziła, pomaga, zniwelowała przykre dolegliwości, Nikoś spokojnie się najada i śpi. cieszę się że dane mi było przetestować tak dobry i trafiony w sedno produkt.

Butelka, składa się z pojemnika z miarką, nakładką Air Free w kolorze zielonym, oraz nakrętką ze smoczkiem i przykrywki. Smoczek w każdej chwili można zmienić na smoczek z innym przepływem. To również ma znaczenie przy problemach kolkowych.

 

Nikoś poleca, mówi smacznego… i do usłyszenia ;P

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights