Dzieci,  Książka - To co kocham

Newton czyli Najwybitniejsi Naukowcy według Egmont.

Po co czekać aż nasze pociechy zaczną uczyć się o niech w szkole?Jeśli tylko potrafią czytać to te komiksy od Egmont wprowadzą dzieci w świat naukowców, tych mniej lub bardziej wybitnych, ale na pewno takich którzy przysłużyli się światu.

Komiks który dziś wam pokażemy przybliży nam postać Newtona, Isaaca Newtona. To już drugi w naszej kolekcji.

Grawitacja w akcji.

Poznamy dzieje Newtona od jego narodzin po młodzieńcze życie, ukazujące jego największe osiągnięcia, odkrycia. Ten angielski uczony – fizyk, astronom, matematyk zawojował świat. Trzy zasady dynamiki to jeden z elementów fizyki które dzieci poznają dopiero w szkole. Dzięki tej książek mają już zalążek tej wiedzy.

Książka niewielkich rodzajów mieści w sobie humorystyczną wiedze o tym naukowcu. O jednej z serii już u nas czytaliście. Poznaliście wtedy Darwina i jego teorię ewolucji.

Same ilustracje, kadry, bardzo przyjemne dl oka, charakterystyczne dla Jordi Bayarri. Czyta się ją bardzo szybko, niemal w mgnieniu oka. Najfajniejsze jest w tym wszystkim to że nie jest nudna, nie zniechęca, a wręcz dzięki swej konstrukcji, zachęca do czytania nie tylko komiksu, ale i zagłębienia się w świat fizyki i jego osobistości.

Gorąco dziękujemy wydawnictwu:

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x