Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Czapu Czipu… o chłopcu w papierowej czapce.

Czapu Czipu to kolejna seria książeczek edukacyjnych dla najmłodszych. Te kartonowe książeczki mają magiczną moc budzenia wyobraźni. Głównym bohaterem książeczek jest chłopiec w ogromnej papierowej czapce która na pozór jest tylko zwykła czapką.

Czapu Czipu – Co tak człapie?

W tej książeczce chłopiec usłyszy pewien odgłos…człap, człap. Cóż to może być… Choć w książeczce są podpowiedzi to tylko jedna jest trafna. Pojawi się motylek, piłeczki, ale czy to aby na pewno to tego odgłos? Zabawy słuchowo dźwiękowe to świetna frajda. Dziecko kojarzy odgłosy, pobudza swoją wyobraźnię. Krótkie historyjki, piękne ilustracje i jaka moc poznawcza. Ja jestem zachwycona wydaniem. Nietypowy kształt, ilustracje choć barwne to w pewien sposób kontrastowe.

Czapu Czipu – Co tak kapie?

Z kolei w tej książeczce z czapki kapią kropelki! Co to może być? Kolejna zagadka, i kolejny raz musimy pobudzić wyobraźnię dziecka. W książeczce znów znajdą się podpowiedzi i znów to jedna jedyna jest tą prawidłową, bo co może robić kap, kap, kap? Pewnie woda, ale skąd? Z kranu, może z kałuży, albo z futra psa? Kolejne zabawy dźwiękowe, znów opatrzone barwnymi ilustracjami.

Niko coraz lepiej sobie radzi z wymową, naśladowaniem dźwięków, a zabawy z tymi książeczkami zdecydowanie mu to ułatwiają.

W serii znajdziemy kilka książeczek o zabawnym, nietypowym kształcie.

Polecane przez pedagogów i logopedów. Takie zabawy dźwiękonaśladowcze wspomagają rozwój mowy, artykulację głosek. Do tego pobudzają wyobraźnię, podsuwając kilka rozwiązań zagadki. Kartonowe wydanie jest idealne dla najmłodszych czytelników, nawet do samodzielnej zabawy z książką. Podarcie, zniszczenie, jest trudniejsze niż zwykłej książki. Niko jest zachwycony , ja także. Ten pomysł to strzał w 10! Krążą słuchy i już się doczekać nie mogę, że po za „Zabawy z wyobraźnią” powstaną jeszcze : Zabawy z ruchem, Zabawy z kolorem, Zabawy z kształtem.

Leave a Reply

%d bloggers like this: