Książka - To co kocham,  My i nasze dni

Pierwsze wiersze dla… Publikacja Instytutu Książki.

Jakiś czas temu, a dokładnie 5 maja 2018 roku. W dniu narodzin Nikosia otrzymałam w szpitalu paczuszkę, Niebieskie pudełko!. A w nim niespodzianka, po za zestawem ulotek i próbek, znalazłam ją – Książkę – „Pierwsze wiersze dla…” jest to pierwsza książeczka Nikosia. Publikacja Instytutu Książki, pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka. Powstała ona w ramach kampanii Mała Książka – Wielki Człowiek przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mnie bardzo to urzekło. Od lat wiadomo że już w brzuchu mamy dziecko słyszy, a mamy mu śpiewają i czytają. Tak samo było u mnie. Czytałam i śpiewałam. Nuciłam. Przykładałam słuchawki z muzyką lub ebookiem do brzucha. Teraz mogę czytać sama, trzymając już Nikosia w ramionach. Powszechnie wiadomo że czytanie tak małemu dziecku, rozwija jego zmysły, umysł, emocje. Pobudza wyobraźnię, buduje bazę jego słownictwa. Pozwala dostrzegać piękno, i wartości życia. Czytanie na głos wprost do dziecka, sprawia ze dzieci szybciej zaczynają składać pierwsze wyrazy. Łakną więcej czytanych historii.

Książka nie zawiera bajek, a znane nam rodzicom wiersze takie jak Idzie niebo ciemną nocą, Psie smutki czy Kotek. Znane i lubiane wiersze opatrzone barwnymi ilustracjami. Książka, zarówno okładka jak i strony są sztywne, więc nawet najmniejsze dziecko poradzi sobie z chwytaniem książki, przewracaniem stron, i samodzielnym podziwianiu ilustracji.

Książeczka składa się z 18 stron oraz 19 imiennej strony, Książkę możemy spersonalizować. Pierwsze wiersze dla Nikodema. Tak jest u nas a jak będzie u was?

Mam nadzieje że i wy traficie na taką Książeczkę w swojej paczce. Jest to egzemplarz bezpłatny więc nie kupimy go w żadnej księgarni. Znajdziemy w niej wiersze autorów takich jak:  Anna Kamieńska, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Ludwik Jerzy Kern, Ewa Szelburg-Zarembina, Jan Brzechwa,Julian Tuwim, Joanna Papuzińska czy Józef Czechowicz.

Dziękuję pięknie za tak fantastyczną inicjatywę, kampania bardzo mnie urzekła oby więcej takich <3

Która z Mam miała okazję czytać to wydanie swojemu dziecku?

Ilustracje:

Ewa Kozyra – Pawlak

Paweł Pawlak

Opieka Redakcyjna

Katarzyna Humeniuk

Gabriela Dul

Opracowanie Graficzne:

Dorota Nowacka

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights