Bambino,  DIY,  Dzieci

Aniołek, anielska praca plastyczna.

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W domach praca wre, a my tworzymy. Dziś powstał Anioł, być może to właśnie ten zwiastujący tą wilka nowinę.

Co będzie nam potrzebne?

  • talerzyki papierowe
  • kolorowy blok techniczny – u nas Bambino
  • wstążka, złota, srebrna
  • klej u nas to bambino
  • rolka po papierze toaletowym
  • pisaki u nas to Bambino
  • linijka
  • ołówek

Jeden talerzyk papierowy to jeden aniołek. Na talerzyku odrysowujemy miejsce ścięcia musi nam powstać swego rodzaju trójkąt, z odciętych fragmentów powstaną skrzydła. Odrysowujemy jedno, odcinamy, i aby drugie było identyczne odrysowujemy je od pierwszego i odcinamy.

Następnie sklejamy skrzydełka ze sobą tak by były rozpostarte, a miejsce sklejenia musi na siebie nachodzić. teraz wklejamy skrzydełka na swoje miejsce. Wklejamy je z tyłu talerzyka, u nas tył jest bardziej kremowy, przód prawie biały dlatego nie ma potrzeby nic z nim robić ale gdy mamy szare, to zawsze można pomalować lub wykleić choćby bibułą która łatwiej się poddaje. Przód to też wierzch naszego talerza dzięki czemu dół powstałej alby anioła jest skierowany ku górze, szpic także co da nam trójwymiarowość po doklejeniu głowy.

Do stworzenia głowy potrzebujemy kolorowego papieru, najlepiej bloku technicznego, musi być w miarę sztywny. Odrysowujemy okrąg średnicy szklanki, na cielistym odcieniu. następnie na innym wybranym kolorze odrysujmy włosy, u nas jak widać to różne fryzurki. Naklejamy je teraz na głowę, a samą głowę na szpic. Klejem smarujemy tylko szpic, będzie punktowo naklejana co da nam trójwymiarowość.

Czegoś jeszcze tu brak. Do dekoracji naszej alby wykorzystaliśmy wstążkę złotą, wkleiliśmy ją u dołu alby i od szpicu w dół wzdłuż boków puszczone luzem wstążki.

Aureolka powstanie z rolki po papierze. Odcinamy cały, nie rozcięty kawałek, kółko szerokości naszej wstążki, to nią będzie oklejana, z tej samej rolki odcinamy dłuższy pasek którym umocujemy ją z tyłu głowy nad aniołkiem.Oklejamy ją złotą tasiemką, sklejamy z paskiem oklejonym także tasiemką i wklejamy aniołkowi nad głowę.

Można już teraz dorysować twarzyczkę, oczka, buźkę.

Gotowy aniołek może zdobić choinkę, zawisnąć w oknie, lub zostać naklejony na kartkę, a gdy zyska ramkę być powieszonym na ścianie. tak prezentują się te wykonane przez nas, jak widać po kartce A4 są naprawdę spore <3

Jak Wam się podobają? Mam nadzieje ze tak samo bardzo jak nam, i że was zainspirowaliśmy.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights