Uncategorized

Zaproś motyle do domu – Motylki na piku.

Chyba się ze mną zgodzicie ze motyle kocha i podziwia każdy. U na ostatnio bardzo na topie, była motylkowa girlanda i motyle na łące, teraz czas na motylki na piku. Dzieci stworzyły piękną dekorację do kwiatów. Zalaminowana sprawdzi się także w ogrodzie 😉

Co będzie nam potrzebne do wykonania Motylka na Piku?

  • Kolorowy blok techniczny – u nas to Bambino
  • Papier kolorowy – u nas to Bambino
  • klej – u nas to bambino
  • bibuła brązowa lub czarna
  • nożyczki – u nas to Bambino
  • patyczki do szaszłyków
  • farby plakatowe – u nas to Bambino

Z kartki A4 loku technicznego wycinamy kolorowego motyla. Aby wyszedł nam symetryczny, piękny motyl, składamy kartkę na pół, rysujemy połówkę naszego motyla.

Wycinamy zarys naszego motylka, po rozłożeniu otrzymamy go w pełnej okazałości.

Czas go ozdobić. Wyodrębnijmy jego ciałko, następnie udekorujmy płatki. Dzieci zrobimy to w ten sposób że rysowały coraz mniejsze okręgi, a dokładniej ich połówki.

Powstały motylki które dekorowane były farbami, ale i metodą wydzieranki. Wydzieramy kawałki papieru kolorowego i wyklejamy nimi wybrane elementy.

Z bibuły odcinamy pasek, smarujemy klejem, zwijamy w rulon. Następnie odcinamy potrzebne nam kawałki na czułka naszego motylka, aby je bardziej przypominały i były bardziej bajkowe zawijamy je w tzw. ślimaczka. Sami zobaczcie:

Czułka mocujemy przyklejając je do głowy motylka, od jego tyłu. Brak teraz tylko pika. Do tego potrzebne nam będą patyczki od szaszłyków. Przyklejamy go klejem od tyły motylka, aby wzmocnić naklejamy jeszcze kwadrat z papieru.

Gotowymi motylkami dekorujemy kwiaty. Tak się prezentują <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights