Na okrągło, czy to w domu czy w plenerze…Muduko
Pobyt w domku nie musi kończyć się nudą. Wiecie w jak prosty sposób można świetnie się bawić i w dodatku pogłębiać wiedzę, wzbogacać słownictwo, oraz ćwiczyć spostrzegawczość.
„Na okrągło” to rewelacyjna gra, idealna w domu jak i w plenerze, w rodzinnym gronie ale i podczas imprezy. Imprezy niestety musimy odłożyć na potem. Ale taka zabawa z dziećmi to najlepsze co możemy zrobić teraz i dla nich i dla siebie. Które dziecko nie lubi gier? Nie ma chyba takiego.
Gra składa się z 77 kart, z jednej strony litera, z drugiej mnóstwo obrazków. A cała frajda polega na tym by do zebrać jak najwięcej kart, wtedy się wygrywa. No ale jak, zapytacie? Układamy potasowane karty na stosie. Stroną z literą do góry, wykładamy jedną jedną obok, obrazkami do góry. Zadaniem uczestników jest dostrzeżenie obrazka zaczynającego się na na daną literę ze stosu. Przykładowo, jeśli widać S, szukamy obrazka na literkę S.Kartę zabiera osoba która powie najszybciej nazwę ego obrazka.Wtedy ze stosu otwieramy następną kartę i szukamy obrazka na literę która widnieje na stosie. Wygrywa osoba która zgarnie jak najwięcej kart. Zabawa przednia. A dzieci ćwiczą spostrzegawczość, ale i wzbogacają słownictwo. Uczą się nazewnictwa, bo przecież nie muszą jeszcze znać wszystkich przedmiotów.
Jak każda gra wzbudza emocje, a naszym zadaniem jest zadbać o to by te emocje okiełznać i dla wszystkich gra była przyjemną rozrywką.
Przedstawiony Wariant to taka podstawa, ale gra jest skonstruowana tak że można dopisać do niej kolejne zasady. My korzystamy, gramy w i domku, i choć w plenerze za bardzo nie ma jak, to cieszymy się ze sporego balkonu na którym co dzień czerpiemy dawkę słońca i świeżego powietrza.
Gra „Na okrągło” to dzieło marki MUDUKO. Pięknie ilustrowane karty, ręką autorki ilustracji do hitowej gry Kaleidos – utalentowanej ilustratorki Eleny Prette. To dzięki tej grze natknęłam się na Kaleidosa i już chce mieć go na swej półce. Karty do gry w „Na Okrągło” mają nietypowy okrągły kształt, i zapakowane są w niewielkich rozmiarów kolorowe pudełko z szufladką. Ta gra sprawdzi się jako prezent, na bank będzie trafiony.
Znacie? Jeśli nie to musicie poznać <3 I jedną i drugą. „Na okrągło”, my gorąco już teraz polecamy <3
Tylko Kobieta
Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.
2 komentarze
Kuba
ehh…zasady mówią jednak w kilku miejscach inaczej…Po pierwsze można oczywiście to zmodyfikować, ale instrukcyjnie wygrywa gracz który zbierze pięć kart. No a co do literek i obrazków…nie jest tak jak pisze Pani, że kartę zabiera osoba która powie najszybciej nazwę obrazka na daną literkę….otóż jest jednak inaczej trochę – podajemy na daną literę nie tylko nazwę, ale może to być również szczegół obrazka, jakiś element – czyli bardzo podobnie jak w Kaleidosie. Mało tego – literki C, S, Z można również użyć jako Ć, Ś, Ż, Ź …
Tylko Kobieta
Nie wiem o jakiej grze Pan pisze. Ja o grze „Na okrągło” I to jeden z najprostszych wariantów. Wiem że jest taka zasada. Jednak my z dziećmi póki co skupiamy się na aspektach edukacyjnych, więc gramy w ten sposób że S to S, C to C i tak dalej. Każdy gra tak jak mu pasuje. Więc stosujemy się do zasad. To o czym Pan pisze to fakt zdecydowane ułatwienie. Przecież ma być to zabawa zwłaszcza dla dzieci prawda? Stosujemy się do zasad gry, lub tworzymy własne i także się do nich stosujemy. W Kaleidosa nie miałam okazji grać, i póki co myślę nad jej zakupem.