Dzieci,  Książka - To co kocham

Podróż dookoła świata z Akademią Mądrego Dziecka.

Nie od dziś wiadomo że książki są skarbnica wiedzy. na różne tematy. Dzięki nim przeżyjemy ciekawe przygody ale i zobaczymy ciekawe miejsca.

Takimi książkami są te które dziś wam pokażemy. Akademia Mądrego dziecka ponownie zaskoczyła nas fantastycznymi tytułami. Wśród nich jest choćby:

,,Tu jest nasz dom” Od Alaski do Amazonii.

Ta książka autorstwa Tracey Turner, jest przewodnikiem po pięknych zakątkach świata ale dzięki niej poznamy także 20 dzieci takich jak nasze pociechy. Poznamy je same, ale także ich dom, okolice, sposób życia. Piękne ilustracje Asa Gilland ukażą nam piękne miejsca, które czasem nam samym zmrożą krew w żyłach, ukażą z czym zmierzyć muszą się dzieci różnych regionów. Dzięki niej dowiemy się jak wygląda ich dzień powszedni, co lubią, co robią, jak wygląda ich nauka i rozrywka.

Każda strona zawiera notatkę, dzieci się przedstawiają i opowiadają o swoim miejscu zamieszkania i tym co lubią. Piękne ilustracje ukazują to o czym dzieci opowiadają i są mega kolorowe. O każdym mieście znajduje się tu krótka legenda, zawiera informacje o ilości mieszkańców, a także o urzędowym i rdzennym języku. Zwiedzimy tu między innymi Bangladesz, Turcję, Wenecję, Pekin, Japonię, Norwegię, ale także sawannę afrykańską, pustynię Sahary, Deszczowe lasy Amazonii, Śnieżną Alaskę. To tylko kropla w morzu, sporo z tych miejsc na pewno nie znacie, sporo was zaskoczy, pewnie wiele urzeknie, ale i kilka wzbudzi może mały lęk, niepokój. Ciekawa jestem gdzie chcielibyście zamieszkać gdybyście mieli wybór.

Różne regiony, różni ludzie, różne rasy, religie, języki,poznamy także nowe zwierzęta, roślinność, oj sporo nowych informacji.

Książka jest pięknie wydana. Duży format w sztywnej oprawie. dobry, gruboziarnisty papier, piękne, bajeczne ilustracje. Wszystko sprawia że chce się nam zwiedzać więcej i więcej. a może kiedyś będzie nam dane by zobaczyć te miejsca na żywo. Co jednak dzieci wyniosą z jej lektury? Otóż to że mimo tylu różnic w miejscu zamieszkania, wyglądzie, wierze, jeżyku, to jednak jest coś co wszystkich nas łączy, wszyscy jesteśmy ludźmi, żyjemy, śmiejemy się, płaczemy, przeżywamy radości i troski, marzymy. Każdy z nas chce żyć jak najlepiej i robi to jak najlepiej umie. Każdy z nas jest wartościowy.

Książka z serii ,, Chcę wiedzieć”, a seria zawiera ogrom równie fantastycznych tytułów. My jesteśmy zachwyceni, urzeczeni wręcz, i gorąco polecamy.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights