DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Kreatywnie z dziećmi – Kolejny pomysł na kartkę świąteczną.

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam tradycyjne kartki pocztowe. Te najprostsze, te bardziej okazałe, to kupne i te własnoręcznie wykonane Każda z nich daje coś czego nie da mms, powtarzający się sms, lub cisza.

Chomikuję takie kartki latami, wraz z adresami i co roku pamiętamy by każdy dotarł od nas kartkę, co roku własnoręcznie przez nas wykonaną. Dziś praktycznie całą pracę wykonują moje dzieci i nie bardzo pozwalają mi na udział w tej zabawie.

W tym roku także powstały, nasze, proste niby takie zwykłe. Bo wykonane z tego co przeważnie jest w domu, zwłaszcza przy uczniach, noo i nie tylko.

Oto co było potrzebne nam tym razem:

  • Blok techniczny biały
  • Blok techniczny kolorowy
  • Klej
  • Nożyczki
  • Płatki kosmetyczne
  • pianka dekoracyjna brokatowa
  • Dziurkacz ozdobny śnieżynka

Nasze kartki białego technicznego bloku, zginamy na pół, tworząc format A5. Kolorowe karki techniczne również składamy do formatu A5 , jednak odcinamy, rozcinamy, i odcinamy z każdego boku po około 1 cm.

Przyklejamy na białą, złożona już kartę, mniej więcej na środku. Z brokatowej czarnej pianki wycinamy niewielki pieniek. Tu już zdradzam co to może być. Następni przyklejamy nad pieńkiem w ten sposób płatki kosmetyczne. Zaczynamy od dołu ku górze.

Pierwszy rząd:

Następny rząd kleimy ciut inaczej, składamy dwa płatki na pół, i doklejamy nad pierwszy rząd po skosie, w ten sposób, następnie odchylamy niedoklejone połówki i wklejamy pomiędzy cały płatek. Połówki dopiero teraz można dokleić.

Trzeci rząd to jeden płatek, tak by jak poprzednie nachodził na wcześniejsze rzędy. Czubek choinki formujemy z płatka rozciętego na pół, w ten sposób:

Aby dopiąć całości postanowiliśmy naszą śnieżną choinkę z płatków kosmetycznych ozdobić. My poszliśmy w nasze lubiane śnieżynki. Kocham ten dziurkacz. Na czubku śnieżynka biała – gotowiec z zestawu do dekoracji. , zaś na choince wycięte śnieżynki kolorowe.

I tak prezentują się nasze choinki na tegorocznych kartkach. Teraz wystarczy tylko wpisać życzenia, zaadresować i puścić w świat. W tym roku zrobiliśmy wlepkę do kartek. Wydrukowałam samodzielnie stworzoną wlepkę i wkleiliśmy w kartki.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights