Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Kolorowe buty! bo nawet zwierzęta lubią się stroić.

Gdy pogoda nie rozpieszcza takie gry jak ta ratują każdy dzień przed NUDĄ! Już 10 lipca ma swoja premierę zabawna i kolorowa gra od Wydawnictwa Muduko. Gra już od najmłodszych lat. Z nutką lekcji angielskiego. Zu&Berry to dwa zwierzaki sygnujące serię, o grach z tego cyklu już u nas czytaliście.

Dziś chcemy Wam pokazać rewelacyjną grę od Wydawnictwa Muduko właśnie, z serii Zu&Berry. Gra “Kolorowe Buty”, każdemu przypadnie do gustu.

W skład wchodzi pięć planszetek z cudaśnymi zwierzakami w butach, od jednorożców po flamingi. Do tego mamy lniany woreczek oraz zestaw kolorowych żetonów cudnych barwach. 40 żetonów w 9 kolorach <3 Do tego obszerna instrukcja Planszetki są dwustronne a to dlatego ze mamy aż 3 warianty gry, może wy wymyślicie 4 wariant.

Kolorowe buty – wariant 1

Na jednej stronie wszystkie zwierzaki mają jednakowe buty a kółeczka na brzuszkach mają wpisaną nazwę koloru po polsku jak i po angielsku. W tym Wariancie gry. Wybieramy żetony nie przeźroczyste, w srebrnym kolorze. Resztę wrzucamy do woreczka i losujemy żeton, gdy wylosujemy żeton pasujący do zwierzaka z wymienioną nazwą koloru, kładziemy na jego brzuszku, jeśli trafimy na żeton który jest nam zbędny możemy podarować go innemu graczowi lub odrzucić do pudełka.

Kolorowe Buty – wariant 2

W drugim wariancie, plansze układamy zwierzakami z pustymi brzuszkami i kolorowymi butami, do góry. Teraz żetony dopasowujemy do ich butów. I znów podobna zasada przekazywania i odrzucania żetonów.

Kolorowe buty – wariant 3

W 3 wariancie, przydadzą się srebrne żetony. Po ich wylosowaniu, możemy legalnie zabrać żeton z planszetki innego gracza, ale tylko taki który nam się przyda. We wszystkich wariantach wygrywa osoba której wszystkie zwierzaki będą miały dopasowane żetony.

Ta rodzinna gra autorstwa Reinera Knizia i ilustrowana przez Ewę Baran nie tylko zapewnia mile spędzony czas, ale i uczy, bawi ii buduje więzi społeczne, rodzinne, i do tego uczy emocji. Motoryka mała także jest tu wspierana. Najmłodsze szkraby mogą z łatwością przyswoić sobie naukę kolorów, nie tylko w języku polskim. Ilustracje jak zwykle nie zawodne. Sympatyczne i przyjazne dzieciom zwierzaki na bank skradną serca. Nawet Niko zaczyna coraz lepiej sobie radzić <3 Jest śmiech, jest zabawa, mile spędzony czas i do tego nauka kolorów po angielsku.

Musicie się sami przekonać. My gorąco polecamy <3

Inne gry z serii Zu&Berry:

  1. https://tylkokobieta.pl/glutostwory-gra-i-mega-zabawa/
  2. https://tylkokobieta.pl/wiem-co-jem-czyli-poznajemy-warzywa-i-owoce-z-zuberry/
  3. https://tylkokobieta.pl/cwiczymy-wzrok-niemowlat-a-jakpoznajcie-moj-sposob/
  4. https://tylkokobieta.pl/wprowadzamy-dziecko-w-swiat-zwierzat-czyli-nasze-nowe-pomoce-dydaktyczne-wspierajace-mowe-poznajemy-zwierzeta

Inne gry od Muduko o których pisaliśmy ==> TUTAJ <==

Leave a Reply

%d bloggers like this: