Uncategorized

Wyczekiwane „Pierwsze słowa” – zestaw edukacyjny który nam pomaga.

Jak wiecie Niko ma już 2 latka i coraz więcej mówi. Jednak nim zaczęła się lawina słów troszkę to trwało, teraz łapie coraz więcej, coraz więcej chłonie. Są jednak dzieci które zaczynają mówić zdecydowanie później. Powodów może być wiele i zawsze warto zasięgnąć opinii specjalisty w tym temacie jeśli 3 latek czy 4 latek stroni od gadulstwa, czy zdecydowanie sobie z tym nie radzi. Choć pakiet stworzony jest z myślą o przedszkolakach i nauce tworzenia wyrazów, a co za tym idzie pisania to jednak sprawdzi się także w nauce mówienia, jeśli je odpowiednio wykorzystamy. My pracujemy z zestawem zarówno z Nikosiem, jak i z Tymciem czy Lilianą, którzy choć już w szkole i pisownie już znają to jednak wpadki się zdarzają i dzięki niemu możemy sprawić że będzie ich mniej.

Dziś chcę Wam pokazać rewelacyjny zestaw edukacyjny, który bardzo nas wspiera w uczeniu Nikosia nowego słownictwa, a Tymcia i Lilę pisowni. Autor – Rafał Witek oraz Anna Buchner wraz z ilustratorką Ewą Poklewską – Koziełło w tym niewielkim kartonowym pudełku zamknęli mnóstwo wiedzy.

Znajdziemy tu:

  • 60 kart edukacyjnych do nauki czytania z książeczką, w tym 15 kart z obrazkami z książki autorstwa Ewy Poklewskiej Koziełło, 15 kart ze słówkami, 15 kart kontrolnym z obrazkami i podpisami, 15 kart z rymami.
  • Książeczkę „Doktor Ola, Czytam sobie – Poziom 1” Rafała Witka
  • Ruchomy alfabet czyli kafelki z literkami ułatwiającymi układanie pierwszych słówek
  • Dużą planszę z alfabetem
  • książkę z poradami dla rodziców „Od pierwszej litery do pierwszego zdania”, która ułatwi opiekunom pracę z dzieckiem. 

Sami zobaczcie jak prezentuje się pakiet w całej okazałości.

Pakiet został stworzony z myślą o nauce czytania i pisania poprzez zabawę i tak rzeczywiście jest. W pakiecie znajdziemy również książeczkę ze swego rodzaju instrukcją dla rodziców, jak wykorzystując ten pakiet pracować z dzieckiem.

Tak naprawdę od nas zależy jak go wykorzystamy. Każde dziecko jest inne i musimy podejść indywidualnie. U nas to głównie wyścigi. Losujemy obrazek ze stosu ułożonego obrazkiem do dołu i następnie układamy odpowiedni podpis, kto pierwszy ten wygrywa. Punkty spisujemy. Oczywiście liczy się poprawność pisowni. Jeśli zaś chodzi o Nikosia pokazujemy mu obrazki, i wypowiadamy wyraźnie co przedstawia, za jakiś czas pokazujemy ponownie i pytamy co to? On już rozumie to pytanie i potrafi na nie odpowiedzieć. Jeśli zapamiętał obrazek postara się odpowiedzieć, jeśli nie, podpowiadamy mu i tak dalej i dalej. Tymcio i Liliana zapraszają go także do zabawy wtedy podaje im kafelki z literkami lub słowami, nie zawsze trafnie ;P Jednak dzieci chłoną tak szybko że kto wie może szybciej pozna alfabet i literki 😉

Dzięki zestawowi szybko wprowadzimy dziecko w świat Liter. W prosty sposób pokażemy mu różnicę między litera a głoską, pokażemy różnicę między spółgłoską a samogłoską. A także będziemy w stanie uświadomić im dlaczego różne litery to jednak ta sama głoska. Kafelki z literkami niebieskimi to spółgłoski, a z czerwonymi to samogłoski, sam ten fakt zdecydowanie ułatwi dzieciom ich rozpoznawanie. Po skończonej zabawie wszystko możemy schować do kolorowego magnetycznego pudełka.

Zbędne elementy z których wypychaliśmy literki nie będą nam już potrzebne. Możemy je wyrzucić ;P

W zestawie znajdziemy także książeczkę „Doktor Ola”. To przygody dziewczynki, gdzie tekst jest naprawdę prosty i jest go nie wiele. Do tego kilka wyrazów mamy podzielonych na głoski. Sami popatrzcie.

My zdecydowanie polecamy taka formę nauki poprzez zabawę.

Za mega pomocny zestaw dziękujemy:

Niegdyś:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

2 komentarze

  • asia

    fajne są takie gry edukacyjne, w szkole mojej córki też mają różne fajne rzeczy do nauki 🙂 w świetlicy masa gier edukacyjnych, do tego naklejki na schodach z angielskimi słówkami, bardzo zachęcają też do czytania książek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights