Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Kaligrafia, obrazki i szlaczki bez końca czyli wieczne książeczki dla dzieci wspierające grafomotorykę.

Kiedy Dziecko zaczyna naukę, pisownia jest wtedy bardzo ważna. Każdy chce by jego dziecko jak najszybciej opanowało tą zdolność. Pisało szybko i płynnie, oraz jak najbardziej czytelnie. Z doświadczenia wiemy ze ani w zerówce, ani w szkole nie mamy czasu na godziny ćwiczeń. Dzieci poznają zasady, poznają podstawy, poznają literki i cyferki, ale to na nas spada nauka by pisały je precyzyjnie.

Oczywiście najważniejsze jest by dziecko czerpało z tego nie tylko zdolność szybkiego i płynnego pisania, ale i świetnie się przy tym bawiło, by był to dla niego czas zabawy, rozrywka.

Co byście powiedzieli gdyby istniały książeczki, które będą mega zabawą, przy okazji której dzieci będą ćwiczyć swoje zdolności grafomotoryczne? Książeczki wspomagający koordynację wzrokowo ruchową?

Otóż tak są takie. Wydawnictwo Pryzmat wypuściło na rynek serie książeczek … bez końca. Znajdują się w niej Kaligrafia bez końca <=== ,Obrazki bez końca <=== oraz Szlaczki bez końca <=== składające się z dwóch części. Dzieci rysują po śladzie, szlaczki różnego rodzaju, literki oraz cudne obrazki. Poprawiają swoje zdolności ruchowo, wzrokowe, ćwiczą dłonie.

To jednak nie jest koniec plusów tej serii. Książeczki są w formacie A4, a do każdej załączony jest mazak, mazak który posiada na skuwce kawałek gąbki do ścierania. A dlaczego? A no dlatego że nasza książeczek jest ścieralna. Strony pokryte są śliską powłoką, jakby by były z plastiku. To dzięki temu możemy zmazać nasz mazak, co przekłada się na to że dzieci mogą ćwiczyć bez końca, pisać, zmazywać, pisać i zmazywać, a potem rysować i zmazywać i tak bez końca. czyż nie fantastycznie? Kolorowe okładki, z miejscem do przechowywania mazaka.

Sami popatrzcie czyż to nie rewelacyjna seria?

Seria zapewni wam spooro godzin świetnej zabawy. Wspierając przy tym zdolności waszych dzieci. chodzi mi o pismo ale i nie tylko. Książeczka Obrazki bez końca zawiera proste ilustracje do rysowania po śladzie. Ćwicząc po nich kilka razy, dzieci zapamiętają i będą w stanie narysować je idealnie już bez książeczki.

Podstawowe kreski i szlaczki to ćwiczenie które ma ułatwić dzieciom płynność w piśmie i rysunku. Po kilku ćwiczeniach dzieci nabiorą coraz większej płynności. Zwłaszcza ze jeśli coś nie wyjdzie zawsze mogą to wymazać.

Jak Wam się podoba takie cudeńko? Nam bardzo i czekamy na więcej <3 Może macie już je w swojej kolekcji? Pochwalcie się Tu lub na FB <3

Dziękujemy za mega zabawę i niekończące się ćwiczenia wspierające nasze zdolności <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights