Uncategorized

Jeśli tampon to jaki? Najlepiej w 100% organiczny – Masmi Silver Care

O produktach Masmi, o tym jak powstają, i z czego powstają, o tym ze są w 100% organiczne , naturalne już pisałam Tutaj. Polecam zagłębienie się w lekturę. Tym razem chciałam zwrócić uwagę na tampony. Jak wiadomo są i zwolennicy i przeciwnicy. Zarówno tampon jak i podpaska może okazać się niebezpieczna dla naszego zdrowia. W sieci krążą mity na temat tamponów, ale i fakty prawdziwe. Dlatego jeśli już zdecydujemy się na wybór tamponów w te trudne dni, wybierzmy te najbezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Bezpieczniejsze czyli takie które nie zawierają sztucznych półproduktów, wybierzmy te najbardziej naturalne, np Masmi Silver Care. Jest to seria produktów higienicznych dla kobiet, która stworzona jest z certyfikowanej, organicznej bawełny. Nie zawierają celulozy, wiskozy, perfum i dioksyn, dzięki czemu zmniejsza ryzyko alergii i podrażnień. Do tego produkt który dziś wam pokażę jest w 100% biodegradowalny.

Jak wiecie wiele z nas decyduje się na tampony. Dlaczego głównie poprzez dyskrecje, nie widać go, nie odznacza się przy obcisłej odzieży tak jak podpaski. Jednak o tym warto pamiętać:

Czas użycia tamponu – czas który używamy tampon nie powinien przekraczać 4 godzin.

Aplikacja – jeśli mamy problem z aplikacją użyjmy tamponów z aplikatorem. który ułatwi aplikacje we właściwe miejsce.

Tampon, a kąpiel – Tampon nie koliduje z kąpielą czy prysznicem.

Tampon, a toaleta – Nie musimy wymieniać tamponu korzystając z toalety. Wystarczy pamiętać by uniknąć zamoczenia sznurka. Jeśli to się wydarzy lub przy ruchach mięśni poczujemy jego wysunięcie wtedy musimy go wymienić.

Tampon, a błona dziewicza – aby uniknąć uszkodzenia tamponem błony dziewiczej warto wstrzymać się z ich stosowaniem do rozpoczęcia współżycia, lub używać wersji mini.

Tampon, a wkładka wewnątrzmaciczna – Warto wtedy zrezygnować z tamponów, istnieje sporo ryzyko naruszenia jej bądź usunięcia wraz z tamponem.

Tampon, a endometrioza – Niestety nie udowodniono, lecz wielu specjalistów upiera się że to fakt: związek między tą chorobą i stosowaniem tamponu. Jeśli tampon jest przetrzymany za długo, zwłaszcza przy bardzo obfitych krwawieniach istnieje możliwość cofnięcia się krwi i tkanek do macicy czy jajowodu, gdzie się wczepiają i przez to rozwija się ta choroba.

Tampon, a zakażenie – Jeśli tampon przetrzymamy zbyt długo, zapomnimy możliwy jest rozwój bakterii, zakażenia, a co za tym idzie osłabienia, gorączki, omdlenia.

Kochani nie jest moim zamiarem was straszyć czy zniechęcać do tamponów. To takie moje top punkty których się trzymam i wam to radzę. Po prostu używajmy ich z głową. Dobierajmy produkty do potrzeb.

„Tampony Masmi Silver Care to najwyższej jakości produkty w 100% organiczne, hipoalergiczne, bez składników zapachowych, sztucznych absorbentów. 0% chemii, 0% GMO, 0% chloru. Bielone nadtlenkiem wodoru, certyfikowane, organiczne tampony do higieny intymnej dla kobiet. Dzięki naturalnemu składowi minimalizują ryzyko wstrząsu anafilaktycznego, nie zawierają perfum, celulozy, wiskozy, dioksyn, itp. które mogą uszkodzić skórę kobiet, powodować stany zapalne i alergie. Główny powód ich wyjątkowości i unikalności to naturalny skład. Zostały wykonane z najczystszej na naszej planecie, certyfikowanej, organicznej bawełny. Dla zapewnienia, że produkty Masmi Silver Care są wykonane ze 100% bawełny organicznej, są hipoalergiczne i biodegradowalne – posiadają aż sześć certyfikatów: ICEA, GOTS, FSC, VEGAN, COTTON NATURAL, NOT TESTED ON ANIMALS. Wszystkie produkty są testowane klinicznie. Wysoce chłonne, zapewniają długotrwałą ochronę. Tampony mają wygodny w użyciu aplikator, który pozwala na aplikacje tamponu w sposób delikatny i komfortowy. Specjalna osłona bezpieczeństwa obejmująca wkład chłonny, który nie pozostawia włókien podczas usuwania tamponu z pochwy. Pełna dyskrecja i higiena.”

Przybliżę Wam ciut to jak wyglądają, gołym okiem widać jak i z czego są wyprodukowane.

To opis produktu producenta.I sami powiecie że jeśli wczytacie się w etykiety tamponów na sklepowych półkach rzadko które mają taki skład i są tak certyfikowane. Dla naszego zdrowia i ochrony środowiska warto pokusić się o lepsze produkty. Lepsze wcale nie znaczy droższe bo ceny są porównywalne. W tym przypadku nawet opakowanie wykonane jest z papiery z recyklingu i w pełni bio. Ja używam na zmianę zależnie od potrzeb, wyłącznie produktów Masmi. Czy to podpaski, czy tampony. Czy też wkładki. Zarówno tampony z aplikatorem czy też bez, czy podpaski marki Masmi możemy dobrać do potrzeb, mianowicie obfitości krwawienia więc każda z nas znajdzie dla siebie odpowiedni produkt. A to nie koniec produktów higienicznych tej marki. Ja jestem mega zadowolona i nie żałuję swojego wyboru.Polecam choć wypróbować i ocenić.

Być może nie spotkaliście tych produktów w sklepach, aptekach, więc zapraszam do sklepu, wyłącznego importera tych produktów.

Produktów Masmi możecie szukać także w tych sklepach, drogeriach i aptekach stacjonarnych oraz internetowych.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights